Právě se nacházíte:

3. ročník Oslav Prahy

Hudba, divadlo, historie, umění, věda – nejen to přinese program 3. ročníku Oslav Prahy, originální akce, která se na rozdíl od většiny festivalů nezaměří jenom na jeden divadelní či hudební žánr. Místo toho se opět pokusí představit bohatství našeho hlavního města, ale i celé České republiky.

V pátek 1. července Oslavy začnou na Staroměstském náměstí - vystoupí Gospel Time Zuzany Stírské, Dětská opera Praha, Blue Effect...a další. Na pokyn pana primátora se rozezní zvony pražských kostelů  a zvonic a jejich mohutný hlas se stane přáním všeho dobrého do budoucnosti Prahy i celé České republiky. Za zvuku fanfár trubačů, kteří na ochoz Staroměstské radnice dorazí ze staroslavného Karlštejna, na oblohu vyletí stovky barevných balonků.

Oslavy budou na Staroměstském náměstí probíhat i v sobotu 2. července. Můžete se těšit na přední hudební formace, jako je Tam-Tam Batucada & Orchestra, Bobr chutná 2x a další– zkrátka na barevnou hudební nadílku, která bude zahrnovat hudební spektrum od afrických rytmů až po mladý punk. Aby se však neslavilo jen samou kulturou, bude na náměstí po oba dny Oslav připravena také spousta stánků s tradičními i exotičtějšími pochoutkami různých národů a národností, které s námi sdílejí prostor české metropole.

Sobotní Oslavy se dále ponesou ve znamení kulturního bohatství ukrytého v pražských muzeích, památkách a galeriích, které uvidíte zdarma nebo za sníženou cenu. Své expozice bezplatně zpřístupní Národní galerie a Galerie hlavního města Prahy. Tradičními účastníky pražských slavností jsou Franz Kafka Museum, Mucha Museum, Pražské věže, Štefánikova hvězdárna či Ekotechnické museum v Bubenči. Za poloviční cenu otevře své objekty také Národní muzeum.