Právě se nacházíte:

Co takhle výlet do Ctěnic?

Hledáte netradiční a neobvyklý výlet v Praze? Znáte-li památky v pražském centru už zpaměti, vydejte se na menší výlet do Ctěnic. Nově zrekonstruovaný zámecký areál nabídne prohlídku muzejních expozic, seznámení s historií objektu nebo návštěvu kočárovny. Krásný park přímo láká k piknikům, kaple a altán jsou zase oblíbeným místem svatebčanů.

Prožijte nezapomenutelný den v krásném prostředí! Navštivte unikátní prostory zámku, jehož historie se datuje již do roku 1273. V areálu s překrásnou zámeckou zahradou a nádvořím můžete navštívit ojedinělou výstavu Habsburků s názvem „Za císaře pána..." s více než 300 originálními exponáty, kočárovnu s jedinou expozicí 19 kočárů a saní v České republice.

Pozoruhodný zámecký areál vzniklý z původní středověké tvrze si zachoval téměř až do konce 20. století svojí původní hospodářskou funkci. Od metra C Letňany vám cesta potrvá jen pár minut. Svézt se můžete autobusem linky 302, který vám zastaví na znamení přímo před zámeckým areálem, nebo autobusy 259 či 375 do zastávky Vinořský hřbitov.

Co můžete vidět:

* Stálou expozici "Za císaře pána...", Habsburkové v českých zemích.  Tvoří ji více než 300 exponátů, které byly zapůjčeny z různých depozitářů z celé země, nejvíce z Uměleckoprůmyslového muzea, Národní galerie a Národního muzea v Praze (obrazy, zbraně, terče, sošky, dýmky, skleničky a jiné předměty). Součástí expozice jsou také dvě pohyblivá dioramata.
* Kočárovnu - stálou expozici kočárů, která byla pro veřejnost otevřena 3. června 2000 a představuje sbírku 19 kočárů a saní ze sbírek Arcibiskupství pražského, Muzea hlavního města Prahy, Poštovního muzea, Národního technického muzea a Národního zemědělského muzea.
* Po procházce zámeckým parkem s tajemným zákoutím u vody, se můžete osvěžit v místní kavárně nebo luxusní restauraci.
* Chtěli byste usínat na pohádkovém zámku? Ubytování, ale i gastronomické služby, konání svatebních obřadů, konference, školení a další akce vám nabídne zámecký hotel Ctěnice.