Právě se nacházíte:

Dekorování keramiky

Vytvořte originální hrnek pro sebe nebo dárek pro někoho blízkého. Naučíte se jednoduchou a velmi efektivní techniku dekorování nádob zvanou sgraffito.

Budete mít na výběr z již jednou vypálených - přežahnutých hrnečků, ty byly předem vytočené na hrnčířském kruhu a každý je trochu jiný - tedy bude z čeho vybírat. Nanášením kontrastních barev - engob a jejich následným prorýváním jednoduchých vzorů, docílíme velice efektivního dekoru a čisté kresby. Nejprve pomalujeme povrch nádoby barevnými hlínami - engobami a potom jemným vyrýváním čar do horních kontrastně barevných vrstev, docílíme originálního dekoru. 

Nechte se inspirovat a vést tím, co okamžik a materiál přináší a budete překvapeni, co dokážete. Udělejte si radost tím, že budete tvořiví a své blízké potěšte originálním dárkem. Možná stihnete hrnečků víc. Doplatek za každý další hrnek je 50 Kč. Hotový, vyglazovaný a na vysokou teplotu vypálené výrobky si budete moci vyzvednou v Prostoru 42 za týden. Vstupné zahrnuje lektorné, pronájem, malé občerstvení, jeden hrnek dle vlastního výběru, glazury a výpal vašeho výrobku. Doporučujeme si vzít pracovní triko nebo košili. Lektor: Satya V. Rujbrová 
 
Termíny kurzů: 21. 11. a 5. 12. 2011