Desítka vlaků zrušena kvůli požárům a poruchám

Několik omezení provozu na železnici v Praze v ranní špičce zpozdilo nebo zrušilo desítky vlakových spojů. Kvůli požáru v sousedství trati vlaky nejezdily v úseku Dobřichovice - Radotín, provoz je kvůli poruchám omezen také z Hlavního nádraží směrem na Úvaly a mezi Libní a Roztoky u Prahy. Informace z webu Českých drah ČTK potvrdili mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Halla a Kateřina Šubová z Českých drah. Některé vlaky nevyjely vůbec, další mají zpoždění až 20 minut.

Provoz mezi Dobřichovicemi a Radotínem byl zastaven kvůli požáru v blízkosti trati v Černošicích, hořel opuštěný drážní domek. Hasiči Českých drah zde v nepřístupném terénu museli zasahovat z kolejí. "Od půl deváté je požár uhašen a hasiči z místa odjíždějí," řekla ČTK Petra Koželuhová z Hasičského záchranného sboru ČD.

Do stanic Dobřichovice a Radotín nemohly zajíždět elektrické vlaky, protože bylo vypnuto trakční vedení. Po 7:15 byl povolen provoz dieselových souprav po jedné koleji, zcela obnoven by zde měl být provoz kolem 9:00.

Za osobní vlaky přes Dobřichovice a Radotín dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu, celkem zde nejely zhruba čtyři desítky spojů, uvedla Šubová. Rychlíky mezi Smíchovem a Berounem dráhy odklánějí přes Rudnou u Prahy nebo posílají přes Dobřichovice a Radotín s dieselovou lokomotivou. "Rychlíky zde zastavují jako osobní vlaky, aby pobraly cestující příměstských spojů," uvedla Šubová. Dálkové vlaky od Berouna podle ní nabíraly zpoždění deset až 20 minut.

Hlavní nádraží má omezenou kapacitu pro průjezd vlaků kvůli poškození výhybky při posunování, problém by měl být odstraněn před polednem. Osobní vlaky od Úval dráhy odklánějí na nádraží Praha-Holešovice, zpoždění jsou podle Šubové do deseti minut. Kvůli poruše elektrického vlaku bylo zrušeno šest osobních spojů mezi nádražím Praha-Libeň a Roztoky u Prahy, podle jízdního řádu se zde má jezdit od 9:00.

zdroj: ČTK