Farmářské slavnosti míří do Prahy

Úspěšná letošní premiérová série Farmářských slavností míří do metropole. Po šesti rodinných farmách po celé České republice otevře v polovině října své brány návštěvníkům také Národní zemědělské muzeum.

Rodiny s dětmi a zájemci o přírodu a kvalitní potraviny přímo ze dvora se mají opravdu na co těšit. Nebudou chybět tvůrčí dílny, farmářská stezka ani loutkové divadlo či zumba. Celodenní akci provoní speciality farmářů v rámci tzv. Selské soboty.
Premiérová sezóna Farmářských slavností vyvrcholí v Národním zemědělském muzeu Paha  v sobotu 15. října. Celodenní akce se uskuteční ve vnitřních prostorách muzea i na zahradě a potrvá od 10 do 16 hodin. Návštěvníky čeká pestrý program a řada doprovodných akcí.

Všechny aktivity jsou spjaty přímo s přírodou a farmařením. Děti si například vyzkouší formou hry znalosti na farmářské stezce, prohlédnou si archeologickou vesničku s životem prvních zemědělců v Čechách nebo si vyrobí spoustu hezkých věcí během tvůrčích dílen. Nebude chybět ani oblíbené malování na obličej a široké spektrum hraček pro nejmenší. Celá rodina si pak může zabubnovat se šamanem, zatančit zumbu, zhlédnout představení loutkového divadla nebo si prohlédnout stálou expozici muzea „Jede traktor“ a zdejší venkovní farmu. Na své si přijdou i příznivci dobrého jídla a pití. Prostřednictvím stánků budou totiž moci ochutnat spoustu domácích specialit přímo od farmářů.