Fischerův sponzor chystá obří zásobník plynu

Šéf energetické skupiny CE Group Ladislav Dráb, který pomohl Janu Fischerovi s dluhy z prezidentské kampaně, chystá obří zásobník zemního plynu na Vysočině a má zájem, aby ho využíval stát. Smlouvu se státní firmou DIAMO podepsal 30. června 2010, tedy pět dní po demisi Fischerovy vlády, která zemi vedla až do poloviny července 2010. Napsal to dnes server iDNES.cz.

"My jsme oslovili DIAMO, jestli by to pro nás nechtěli vybudovat, protože v té lokalitě mají veškeré zařízení. Na jedné straně ložiska těží uran a tři kilometry od toho budujeme zásobník," řekl serveru šéf CE Group.
 
Dráb o tom jedná s ministerstvem průmyslu. "Samozřejmě je to něco úplně nového, co tu ještě nebylo. Zatím jsem nedostal odpověď ani ano, ani ne. Já jsem o tom hovořil i s panem exministrem Martinem Kubou, který říkal, že to je zajímavý námět," řekl serveru.
 
Dráb věnoval Fischerovi postupně přes 4,2 milionu korun. Tento týden, tedy v době, kdy premiér Jiří Rusnok oznámil, že se Fischer stane ministrem financí, mu věnoval dalších 1,34 milionu korun. Fischer v Drábově firmě CE Group pracoval poté, co neuspěl v prezidentské volbě.
 
Autor: ČTK