Geosan Development chystá v Praze 5 nový bytový projekt

Developerská společnost Geosan Development chce v Praze 5 nedaleko stanice metra Radlická postavit 81 nových bytů. Hodnota investice má činit zhruba 380 milionů korun. ČTK to sdělila firma.  

"S dokončením první etapy, ve které jde o 81 bytů, se počítá v zimě 2015," uvedla vedoucí prodeje a marketingu Geosanu Development Lada Kuncová. Druhá etapa projektu je teprve ve fázi studie. Přesný počet bytů v další fázi výstavby developer zatím neupřesnil.

Současná situace na realitním trhu nové výstavbě příliš nepřeje, což dokládají i aktuální údaje Českého statistického úřadu. Stavaři zahájili v dubnu 1863 bytů, dokončili jich 1500. Zahájených bytů v bytových domech ubylo o 38,2 procenta, v rodinných domech o 15,7 procenta. Počet dokončených bytů v bytových domech klesl o 64,8 procenta, v domech rodinných se snížil o 13,6 procenta.
 
Geosan Development je dceřinou firmou stavební skupiny Geosan. Tržby Geosan Group ze stavební činnost klesly o 24 procent na 2,4 miliardy korun. Čistý zisk společnosti se propadl o 56 procent na zhruba 39,9 milionu korun.
 
zdroj: ČTK