Jak bojovat s teplým počasím?

Rtuť teploměru se prudce zvedá a po chladné zimě si potřebujete osvěžit paměť, jak s teplem bojovat. Důležité je myslet na vliv slunečního záření venku i vevnitř a dodržovat pravidelný pitný režim.

Přežít teplé dny vám pomůže pravidelný pitný režim i opalovací krémy, na které byste měli myslet i mimo dovolenou. Na dovolené vždy sáhněte po vyšším faktoru, ve městě bohatě postačí menší. Zkuste se pohybovat i více ve stínu, ne na přímém slunci. Vhod přijde i lehké a vzdušné oblečení převážně z bavlny, ve kterém se zbytečně nepotíte.

K jídlu volte lehké a čerstvé potraviny. S těmi vám pomůže třeba aku tyčový mixér SHB 9000WH. V sekáčku si snadno připravíte pesto, nasekáte bylinky anebo ořechy. Pomocí tyčového mixéru pak připravíte teplé i studené polévky. A nebo si s ním můžete nachystat i ledovou kávu nebo třeba smoothie. Navíc díky absenci šňůry vás nebude omezovat v pohybu. Pořídíte za 1 499 Kč.

O tom, do jaké výhně se ženete, informuje meteorologická stanice SWS 4270 s předpovědí až na 24 hodin. Na přehledném LCD displeji máte informace o vnitřní i venkovní teplotě a tlaku, ikonu počasí i datum a čas. Stačí si jen nastavit úroveň jasu a případně i budík, abyste už nikdy nepřišli pozdě. Pořídíte za 799 Kč.

Na příjemnou teplotu doma, na chatě či v kanceláři je tu mobilní klimatizace SAC MT1603C. Ekologický provoz a energetická třída A jsou šetrné k životnímu prostředí. Doma vám nejen ochladí, ale zvládne i větrat anebo odvlhčí místnost, a to vše hned v několika stupních. Ovládat jí můžete přes LCD displej, klasický ovladač anebo rovnou přes chytrý telefon pomocí aplikace SENCOR HOME. Pořídíte za 14 999 Kč.