Jakub Železný novým členem dramaturgické rady výstavní síně Portheimka

Novým členem dramaturgické rady výstavní síně Portheimka se stal známý moderátor, novinář a rodák z Prahy 5 PhDr. Jakub Železný.

Na základě rozhodnutí Rady MČ Praha 5 nahradí od 1. ledna 2012 ve funkci Michala Škapu, DiS.

PhDr. Jakub Železný pracuje od roku 1993 v Českém rozhlase, působí také ve zpravodajství České televize a má zkušenosti i z komerčních televizních stanic. V roce 2010 byl členem autorského kolektivu publikace Slavné osobnosti v dějinách Prahy 5 – 3. díl a letos na podzim spolupracoval na přípravě úspěšné výstavy „Karel Prager a Praha 5“, která proběhla právě v Galerii Portheimka. Zhostil se také pozice moderátora slavnostního vyhlášení ankety Podnikatel a živnostník Prahy 5, které proběhlo 30. listopadu.

„Jakub Železný má velmi kladný vztah k naší městské části, v Praze 5 žije od svého narození. Věřím, že jeho zkušenosti z oblasti médií, organizace výstav, ale také všeobecný kulturní přehled, budou přínosem pro kulturu v Praze 5,“ potvrdil rozhodnutí rady starosta MUDr. Radek Klíma.

Dalšími členy dramaturgické rady jsou PhDr. Marie Ulrichová-Hakenová, Ing. arch. Hana Suchánková, Mgr. Petr Žantovský, Ph.D., Michal Šesták a Karel Novotný.

www.praha5.cz