Právě se nacházíte:

Japonská restaurace Miyabi

I vy se můžete naučit připravovat suši pod vedením skutečných odborníků. Pokud si objednáte „Suši večer plný překvapení“ čekají vás japonské speciality - samozřejmě včetně suši, které bude navíc připraveno přímo před vašimi zraky i s odborným výkladem. Na závěr obdržíte dárkový balíček se surovinami na kompletní přípravu suši doma, aby jste si nově nabyté vědomosti mohli doma odzkoušet.

Jméno Miyabi vyjadřuje styl a eleganci něčeho starého a vytříbeného, které se střetáváním s novým a dosud nepoznaným zdokonalilo. Nedávno jsme oslavili 15 let provozu a tak jsme v současnosti jsme nejstarší japonskou restaurací v Praze i v České republice.

Miyabi vznikla se záměrem zprostředkovat hostům japonskou kulturu skrze její kuchyni. Proto se od počátku zabýváme nejen suši, ale rovným dílem i dalšími japonskými pochoutkami. Nabízíme velkou škálu tepelně upravených jídel jednotlivě i jako kombinace v krabičce obento, nebo japonské degustační menu kaiseki inspirované čajovým obřadem. Další zajímavostí je wagashi, tedy tradiční japonské cukrátko převážně z fazolí. Největší úspěchy jsme však dosáhli v suši.

Paní Darja Kawasumi, majitelka restaurace, zprostředkovala pracovní stáže našich kuchařů v Japonsku a v Americe. Současný šéfkuchař Marek Hora byl jeden z prvních středoevropanů, co se učili suši přímo v Japonsku. V loňském roce získal II. místo na I. celosvětové suši soutěži v Šizuoce a účastnil se jako první Čech nejprestižnější suši soutěže „Seven Sushi Samurai“ na podzim v Londýně.

Přijďte! Již po 15 let nabízíme v Miyabi jedinečný gastronomický a společenský zážitek.

http://www.miyabi.cz/