Jízda na kole po eskalátorech byl trestný čin, rozhodl soud

Soud uložil podmíněný trest odnětí svobody třicetiletému muži, který loni v listopadu sjel v Praze na horském kole eskalátory ve stanici metra Můstek. Justice dospěla k závěru, že případný střet tohoto cyklisty s dospělým člověkem mohl skončit těžkým zraněním, v případě dítěte dokonce smrtí. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

"Muž byl odsouzen trestním příkazem k měsíčnímu vězení s podmínečným odkladem na jeden rok," uvedl mluvčí.
 
Cyklistu, který v závěru své loňské hazardní jízdy po schodech upadl a zranil se, při incidentu zachytily bezpečnostní kamery. Z jejich záběrů je zřejmé, že muž jen díky šťastné náhodě neublížil i některému z cestujících.
 
"Jelikož nebylo zcela zřejmé, zda se tímto počínáním cyklista dopustil přestupku, nebo trestného činu, zadali policisté znalecké posudky. Jejich závěry zní, že v době sjezdu schodů jel muž rychlostí 48 kilometrů v hodině a při pádu z kola měl rychlost téměř 39 kilometrů v hodině," konstatoval Hulan.
 
Cyklista po pádu skončil v péči záchranářů s podezřením na poranění páteře, které se ale po důkladnějším vyšetření nepotvrdilo.
 
zdroj: ČTK