Právě se nacházíte:

Když kámen hřeje…

Co má společného přírodní kámen a topení? Víc než si myslíte… Je načase představit Vám topné kamenné panely – krásné, vkusné a zároveň i plně funkční topení pro jakýkoli prostor. 

Ve vytápění pomocí kamenných panelů se skrývá řada výhod. Získáváme díky němu přirozené teplo – podobně jako od slunce. V prostorách, ve kterých se nachází, prohřívá nejen stěny, ale i všechny ostatní předměty. Díky tomu, že jsou stěny prohřáté, nesráží se na nich vlhkost a zamezuje se tím růstu plísní. Teplota v celé místnosti je všude stejná, protože teplý vzduch se nehromadí u stropu, jak tomu bývá v případě jiných typů topidel. Panely z přírodního kamene též nepodporují proudění vzduchu a s tím spojené víření prachu a jiných drobných částic. Jedná se tedy rovněž o výbornou variantu pro lidi trpící například alergiemi nebo astmatem.

Mohlo by se zdát, že s přihlédnutím k dnešním cenám elektrické energie se nejedná zrovna o úspornou variantu . Ovšem vzhledem k výborným vlastnostem kamenného panelu a díky tomu, že můžete využít nízký energetický tarif, se vysokých účtů opravdu bát nemusíte. Panel totiž naakumuluje teplo a pak už ho bez potřeby elektrické energie vydává do prostoru desítky minut. 

Montáž topného panelu z přírodního kamene není vůbec složitá a jeho umístění je jen na vás. Je nutné dodržet pouze jednu jednoduchou zásadu a to, aby v cestě sálání panelu nestála překážka bránící šíření tepla do prostoru. Další velkou výhodou těchto panelů je tedy to, že nemusíte složitě řešit problémy s rozvody, dokonce nemusíte mít ani komín.

Teď už víte, že panely z přírodního kamene mají jen samá plus. Neposlední výhodou v řadě je i to, že prostor, ve kterém se budou nacházet, bude jedním slovem nepřehlédnutelný. Je jen na Vás jaký zvolíte dekor. Můžete vybírat mezi panely z mramoru, vápence nebo pískovce. A potom si už jen užívat příjemného tepla i obdivu všech, kteří Vás navštíví.