Keitech jednička mezi gumovými nástrahami

Keitech je japonská společnost, která se specializuje na výrobu měkkých gumových nástrah používaných rybáři z celého světa. V posledních letech zažívá tato značka doslova boom mezi příznivci přívlače. Na internetovém obchodu Moje přívlač najdete více než 1000 produktů této světoznámé značky.

Nesmírnou výhodou všech produktů této značky je, že jsou vyrobeny z extra měkkého materiálu, díky němuž mají nástrahy neodolatelný chod. Měkkost také způsobí, že se dravec snaží nástrahu při útoku dobrat místo toho, aby ji vyplivnul. Nástrahy navíc obsahují částečky soli a nesmírně účinné olihňové aroma.

„nástrahy mají neodolatelný chod“

Dlouhou dobu jsem si lámal hlavu, jestli mají dipované nástrahy smysl a jestli jsou účinnější než nástrahy nedipované. Po mnoha letech jsem došel k závěru, že právě dipované nástrahy z měkkého materiálu v kombinaci se správným vedením jsou Vám schopny přinést záběr i ve dnech, kdy ostatní nástrahy selhávají!

„dipované nástrahy z měkkého materiálu jsou Vám schopny přinést záběr i ve dnech, kdy ostatní nástrahy selhávají“

Na produkty od značky Keitech jsem narazil asi před rokem, kdy je začal používat můj kamarád, a výsledky byly neskutečné! Od té doby mají v mojí přívlačové krabičce pevné a stabilní místo. Nástrahy fungovaly jak v letních parných dnech, kdy dokonce předčily i živé návnady v početnosti záběrů, tak i v chladných zimních měsících.

Občas se stává, že ryby tahají takzvaně jen za ocásek nástrahy a nástrahu pořádně nedobírají. Někteří rybáři by si mohli myslet, že to dělají kupříkladu malí candáti, ale já v takových případech přidám na nástrahu stinger, což je přídavný trojháček, a pak jsem sám překvapen, jaké ryby se na břeh podívají.

Nevýhodou těchto měkkých nástrah je, že Vám po opětovném záběru začnou sklouzávat z jiggové hlavičky nebo čeburaškového háčku. V těchto chvílích stačí použít malou kapku obyčejného vteřinového lepidla a nástrahu k háčku přilepit - a můžete znovu chytat. Ovšem nikdy nelepte nástrahu pokud je mokrá a právě vytáhnutá z vody.

Mojí nejoblíbenější gumovou nástrahou je Easy Shiner a Fat Swing Impact. To jsou za mě top nástrahy na candáty, štiky a sumce a v menších velikostech i na okouny. Na candáty používám nejraději barvy AYU a Chartreuse, na štiky zase Fire Tiger a Hasu. Ovšem každý den u vody je jiný a také funguje něco jiného, proto je potřeba mít v přívlačové tašce dostatečnou zásobu barevných kombinací nástrah. Těch naleznete v portfoliu firmy Keitech nepřeberné množství. Mojí tajnou zbraní na mazané ryby je nástraha Crazy Flapper, která má za úkol znázorňovat ráčka nebo nymfu. Tuto nástrahu hodlám v letošní sezoně hodně používat a uvidíme, jaké budou výsledky.

Další vynikající nástrahou je Mad Wag, kterou rád používám v zimních měsících na candáty nebo k lovu štik u hladiny.

Na lov okounů pomocí dropshotu Vám zase skvěle poslouží nástraha Shad Impact nebo Live Impact připomínající drobnou rybičku nebo červíka.

Přehled všech druhů přívlačových nástrah od společnosti Keitech najdete zde.

Přátelé rybáři, doufám, že Vám v následující sezoně budou nástrahy od Keitechu dělat radost a přinesou Vám mnoho životních úlovků.