Lanovka na Petřín skoro tři týdny nepojede

Skoro tři týdny nepojede lanovka na pražský Petřín. Její provoz bude přerušen od pondělí 15. října do pátku 2. listopadu kvůli pravidelné revizi. ČTK to dnes sdělila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.  

"Cílem pravidelné revize, která se koná dvakrát ročně, je zajistit bezproblémový celoroční chod lanové dráhy," uvedla Řehková. Lanovka je pravidelně kontrolována od roku 1985, kdy byl její provoz obnoven.

Během kontroly budou odzkoušeny vozy lanové dráhy a atypické strojní zařízení. Zkontrolována budou také lana, kladky a koleje. V rámci rekonstrukce se provede i druhá etapa kotvení pražců.
 
Během přerušení provozu dopravní podnik vymaluje stanice lanové dráhy, doplní informační cedule a opraví plot kolem lanovky. Vyčistí se také odvodnění tratě a navíjecí komora, dodala mluvčí.
 
Revize lanovky probíhají vždy po ukončení letního a zimního provozu. Zatím poslední kontrolou prošla lanovka letos v březnu.
 
Do 14. října bude lanovka jezdit v intervalu deseti minut, a to od 9:00 do 23:30. Po skončení oprav se v zimním období interval prodlouží na 15 minut a provozní doba se zkrátí od 9:00 do 23:00.
 
zdroj: ČTK