Muž, jehož ohořelé tělo se našlo v Klánovickém lese, byl zabit

Muž, jehož ohořelé tělo našli lidé v sobotu v lese v Praze - Klánovicích, byl zavražděn. Vyplynulo to z pitvy, sdělil dnes ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan. Jak byl třiatřicetiletý muž zabit, nechtěl ale vzhledem k vyšetřování upřesnit. Podle dosavadních zjištění se muž vydal do lesa hledat s pomocí minohledačky poklady a jeho rodina ho několik dnů pohřešovala.

Muž odjel do lesa ze svého domu v pražských Stodůlkách ve středu 11. června dopoledne a příbuzným oznámil, že se vrátí týž den kolem 15:00. To se ale nestalo a v pátek 13. června proto oznámili jeho pohřešování. V sobotu dopoledne pak našli kolemjdoucí v Klánovickém lese ohořelé lidské tělo. Vzhledem ke stavu těla policisté nemohli na místě sdělit nic bližšího, až později určili aspoň totožnost mrtvého. S určením toho, zda se stal obětí násilného trestného činu, nehody nebo spáchal sebevraždu, čekali na výsledky pitvy.
 
Zavražděný muž byl asi 174 centimetrů vysoké střední postavy, měl kulatý obličej, modré oči a krátké plavé vlasy.
 
V souvislosti s objasňováním případu policisté nyní prosí veřejnost o pomoc. Ti, kteří muže potkali 11. června mezi 09:00 až 11:00 ve Stodůlkách nebo později v Klánovicích, se mají spojit s kriminalisty 1. oddělení krajského ředitelství. Ozvat se jim má podle mluvčího také každý, kdo 11. června zaznamenal v Klánovickém lese cokoliv mimořádného nebo nestandardního.
 
"Na základě konkrétních zjištění můžeme jednoznačně ale konstatovat, že tento případ nemá nic společného s dříve prošetřovanými obdobnými případy ani s případy, které jsou momentálně ještě stále v prošetřování," dodal Hulan.
 
zdroj: ČTK