Muže podezřelého z vraždy mladé dvojice v Praze zadržela policie

Policisté zadrželi ve Zlíně pětadvacetiletého muže podezřelého z brutální vraždy devatenáctileté dívky a stejně starého mladíka v pražské Krči. Novinářům to řekl vedoucí oddělení vražd pražské policie Josef Mareš. Vražda byla podle kriminalistů mimořádně brutální, pachateli hrozí doživotní vězení. K usmrcení mladé dvojice se přiznal a policie ho obvinila z dvojnásobné vraždy.

"Za posledních dvacet let jsme se s podobně brutálním zločinem nesetkali," uvedl Mareš. Způsob provedení činu nechtěl blíže komentovat, podotkl ale, že naposledy zažil obdobnou brutalitu u vražd Ivana Roubala. Pětinásobný vrah Roubal, který si odpykává doživotí, své oběti mimo jiné svazoval do kozelce, takže postupně umíraly dušením.

Podezřelého, který v minulosti nikdy nebyl trestán, zadrželi pražští kriminalisté ve spolupráci se zlínskými a brněnskými kolegy ve středu. Následně ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy na dvou osobách, za což mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody nebo trest výjimečný. Nyní muž čeká v policejní cele na to, jak soud rozhodne o jeho vzetí do vazby.
 
S ohledem na probíhající vyšetřování a zejména s ohledem na pozůstalé nechce policie k případu sdělovat více informací.
 
Těla devatenáctileté dvojice nalezli policisté v sobotu v bytě domu v Murgašově ulici v Praze 4 poté, co dívku začali pohřešovat její rodiče. Už po ohledání na místě činu dospěli kriminalisté k závěru, že na smrti dvojice se podílela cizí osoba. Po pitvě začali případ vyšetřovat jako vraždu.
 
zdroj: ČTK