Na Jižním městě proběhne Tříkrálový průvod

Pražská jedenáctá městská část i letos organizuje již tradiční Tříkrálový průvod, který proběhne ve čtvrtek 5. ledna 2012.

Ve 14 hodin vyjde slavnostní průvod od stanice metra Opatov, pokračovat bude Centrálním parkem směrem ke stanici metra Háje až ke Komunitnímu centru Matky Terezy, kde pro všechny účastníky bude připraven doprovodný program.

Ani letos nebude v průvodu chybět velbloud, koně a poníci. Nejdříve na nich pojedou tři králové, ale Kašpara, Melichara a Baltazara potom v doprovodném programu mohou vystřídat děti.

Těšit se můžete na divadelní představení profesionálů z DAMU.

Pro děti budou připraveny soutěže, například lovení rybiček.

Jistě všechny potěší klaun a chybět nebudou ani stánky s občerstvením.

„Tříkrálový průvod stejně jako Mikulášský průvod, festival Street for Art či oslavy narozenin Jižního Města – 11 dnů Prahy 11, pořádáme již několikátým rokem a pomalu z nich vznikají tradiční akce, na které se lidé ptají a těší, a z toho máme velikou radost.

Setkávání lidí, pospolitost, tradice a kultura přímo v ulicích a vnitroblocích přináší do naší městské části život.

Nechceme, aby lidé jezdili za kulturou a zábavou jen do centra a na Jižní Město chodili pouze přespávat. A nejen díky těmto akcím se nám to myslím daří,“ říká na závěr starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

zdroj: ČTK