Právě se nacházíte:

Na Smíchov můžete i lodí

Přívozy z Prahy 1 a 2 do Prahy 5 zůstanou. Radní městské části Praha 5 podpořili tradiční součást pražské integrované dopravy. Na lodi se tak můžete nechat převézt za cenu v běžném tarifním pásmu P.

Do městské části Praha 5 vedou dvě „lodní linky“ – P4 a P5. První z nich vyplouvá od Národního divadla – Hollar přes Střelecký ostrov a Žofín na Dětský ostrov. Druhá vede z Jiráskova náměstí přes zastávky Výtoň a Botel Admirál na Císařskou louku. Obě linky jsou obousměrné a jezdí každý den v sezóně. Ta trvá u linky P4 od 1.4. do 31.října. P5 jezdí dokonce o 2 měsíce déle, tedy až do Silvestra.

Na lince P4 - z Dětského ostrova k Národnímu divadlu - lodě vykonají denně 36 přeplaveb, tedy urazí trasu 36x tam a zpět. Za sezonu tak přívozy najezdí téměř 15 000 km. Na lince Císařská louka – Jiráskovo nábřeží pak přívoz přepluje tam a zpět denně 12x. Plavbou tedy ročně posádka stráví 3 300 hodin, během kterých urazí přes 10 300 km.

Zájem ze strany turistů i občanů je značný. Linku z Císařské louky na Jiráskovo náměstí například loni využilo 72 508 osob.

Přepravní řád naleznete na webových stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy www.dpp.cz

www.praha5.cz