Nabízela půjčky a zřejmě připravila o peníze až stovky lidí

Možná až stovky lidí připravila o peníze údajná podvodnice, kterou na začátku dubna dopadla pražská policie. Čtyřiadvacetiletá žena podle policistů nabízela již minimálně od roku 2010 za poplatek 500 až 3000 korun zprostředkování půjček. Peníze ale lidem nakonec nevydala. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí policie Eva Kropáčová. Policisté prosí, aby se jim přihlásily další případné oběti podvodnice.

Půjčky prý nabízela prostřednictvím inzerátů v novinách. "Poškození se s ní vždy setkali přímo na ulici, kde sepsali smlouvu a zaplatili poplatek za zprostředkování 500 až 3000 korun," popsala postup pachatelky Kropáčová.

"Při potvrzování smluv používala razítka na smyšlenou firmu. Žadatelé si peníze měli převzít ve večerních nebo odpoledních hodinách na adrese, kterou jim určila. Nikdy však k předání peněz nedošlo," dodala policejní mluvčí. V lednu 2012 navíc dopadená našla na ulici cizí doklady totožnosti a údajně se pak vydávala za ženu, které doklady patřily.
 
Zadržená žena podle policie v posledních několika letech neměla žádné legální zaměstnání a v minulosti již byla za obdobné podvody souzena. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
 
Při dopadení našli policisté u ženy 20 již vyplněných falešných smluv na zprostředkování půjček. "Kriminalisté se ale domnívají, že poškozených, kteří tento podvod kvůli velmi nízké škodě nenahlásili, může být dalších několik desítek či stovek," uvedla Kropáčová. "Proto nyní prosíme všechny poškozené, kteří byli podvedeni Annou Novákovou (Kolenskou), aby okamžitě volali na linku 158," sdělila.
 
zdroj: ČTK