Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Národní Pokladnice slavnostně předala oficiální kolekci mincí pro olympijské hry v Londýně 2012

1. 05 2012 | Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek převzal z rukou ředitele společnosti Národní Pokladnice Libora Veselého oficiální stříbrnou mincovní kolekci „Tváře Velké Británie“ s pořadovým číslem 1. Kolekce stříbrných mincí byla oficiálně schválena Mezinárodním olympijským výborem a ražbu provedla Britská královská mincovna. „Olympijská atmosféra je už všude kolem nás. Oficiální mince ji jen podtrhují a budou ideální památkou na největší sportovní svátek světa,“ uvedl Milan Jirásek.

Slavnostní akt navázal na oficiální představení londýnského mincovního programu v České republice z podzimu 2010, jehož se vedle předsedy Českého olympijského výboru zúčastnily i Její Excelence Sian MacLeod, velvyslankyně Velké Británie v České republice, a Catherine Davies, zástupkyně britské Královské mincovny. 

Mincovní program her v Londýně 2012 je považován za dosud nejlepší olympijský mincovní program, a to tematicky, zpracováním i uměleckou hodnotou.. „Jsme poctěni, že můžeme tuto unikátní kolekci předat Českému olympijskému výboru, stejně jako ji zprostředkovat českým sběratelům,“ dodal Libor Veselý.
 
Kolekce Tváře Velké Británie se skládá z 18 stříbrných mincí. Na přední straně každé mince je vyražen portrét královny Alžběty II. a nominální hodnota 5 liber. Zadní strana vyobrazuje jeden ze symbolů Velké Británie, oficiální barevné logo Her 2012 a citát některého ze slavných Britů. Na první minci je vyobrazen číselník legendárních londýnských hodin Big Ben a citát známého britského novináře Waltera Bagehota „Nations touch at their summits“.  
 
Národní Pokladnice
Národní Pokladnice s.r.o. je předním distributorem pamětních mincí a medailí na českém trhu. Od svého založení v roce 2009 sídlí v Praze a patří do celosvětové skupiny Samlerhuset Group b.v., jejíž je stoprocentní dceřinou společností. Samlerhuset  Group b.v. vznikla v Norsku v roce 1994. Rychle se z ní vyvinul hlavní distributor pamětních mincí a medailí v  Evropě, jehož roční obrat se pohybuje kolem 300 milionů euro. 
Samlerhuset Group, která funguje v 15 evropských zemích a v Číně, byla první soukromou společností, které bylo povoleno vlastnictví národní mincovny - vlastní polovinu Norské mincovny. Skupina těší se vynikajícím vztahům s hlavními mincovnami po celém světě, stejně jako s významnými mezinárodními organizacemi jakými jsou například Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) či Mezinárodní olympijský výbor (MOV). Více informací naleznete na: www.narodnipokladnice.cz .
 
Český olympijský výbor 
Český olympijský výbor byl založen 18. května 1899. Dnes, po více než sto letech od svého založení, má velice podobné úkoly jako na sklonku 19. století - rozvíjet a šířit olympijské ideály a zastupovat a zabezpečovat účast České republiky na olympijských hrách.
ČOV sdružuje sportovní svazy, federace, asociace, unie a další podobné tělovýchovné a sportovní subjekty s působností na území ČR, které jsou členy mezinárodních sportovních federací řídících sporty, jejichž disciplíny jsou začleněné do programu OH a další sportovní svazy, členy mezinárodních sportovních federací uznaných MOV. Dále sdružuje občany ČR, jakož i právnické osoby a organizační složky státu se sídlem v ČR, podporující olympijské hnutí.
 

Diskuse

Čtěte více

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Developerská společnost YIT revitalizuje bývalou továrnu Meopta, jejíž proměnou vytvoří nový rezidenční projekt Parvi Cibulka. Vznikne zde 149 moderních nízkoenergetických bytů, které budou ...

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Soukromou základní školu Cesta k úspěchu, která se zaměřila na vzdělávání nadaných a talentovaných dětí založil Stanislav Svoboda před 13 lety. Od letošního září na ni budou moci žáci absolvovat ...

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Jste dobrodruzi, kteří mají rádi roadtripy a cestování bez zbytečného plánování? Chtěli byste se každé ráno probouzet s jiným výhledem – jednou na hory, podruhé na vinice a pak třeba na hladinu ...

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Jsou to dva měsíce, kdy jsme zahájili boj proti epidemii onemocnění COVID-19. Zavedla se spousta opatření, která nám změnila život. Jak se ale život změnil těm, kteří již trpí vážným onemocněním ...

Dezinfekce pro živnostníky a malé podnikatele

Dezinfekce pro živnostníky a malé podnikatele

V Praze 8 po dvou vlnách samoobslužného bezplatného výdeje dezinfekce veřejnosti přichází třetí vlna s rozšířením výdeje i pro živnostníky a malé podnikatele. Výdej dezinfekce bude probíhat od ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO