NÁVRAT DO PRÁCE = MALÁ NOČNÍ MŮRA?

Z práce do jesliček, školičky nebo školy či školky, zajistit dětem odpolední program, nakoupit, uvařit, uklidit, uspat, vyprat…atd. a ráno znovu a zítra zas…. Návrat do práce. Kolotoč, který se na Vás chystá, Vám právem nahání hrůzu.

Jak z toho ven? Jak všechno uspořádat tak, aby se nám všem v tom žilo pohodlně a třeba i s lehkostí Jde to? 

Většinu rodičů na rodičovské dovolené čeká dříve nebo později tento krok a s tím spojené těžkosti, jak obojí sladit. I tady platí: „Připraveným štěstí přeje!“ Nejdůležitější je si uvědomit, že Váš návrat do práce se dotkne všech členů rodiny. Někdy je potřeba také přesvědčit sebe i vaše blízké, že vaše děti nebudou vaší prací poškozovány. Eliška Kodyšová a Lucie Suchochlebová Ryntová v článku Desatero pracujících matek (září 2011) uvádějí:  „Výzkumy ovšem neprokázaly, že by děti pracujících žen na tom ve svém vývoji byly hůř než děti žen v domácnosti. Nemusí ani platit, že dlouhodobý pobyt doma s dětmi  znamená, že jim automaticky dáváme to nejlepší. Děti pracujících rodičů mají dle výzkumů dobré předpoklady pro to být v budoucnu dobrými rodiči, mít důvěru ve své schopnosti a obstát i v pracovním světě.“ S otázkou slaďování českým matkám pomáhá např. organizace APERIO, která propaguje praktické Desatero bezbolestného návratu do práce.
 
Celý článek Elišky Kodyšové a Lucie Suchochlebové Ryntové Desatero pracujících matek si můžete přečíst zde: http://www.aperio.cz/368/desatero-pracujicich-matek
 
Připravte se ZDARMA na návrat do práce na webinářích APERIA 
 
Kdy: čtvrtek 1. a 29. listopadu 2012, 19:00 – 20:30 hod. + následná diskuse
Kde: odkudkoli, kde je počítač a připojení k internetu