Nebezpečný schizofrenik utekl z Bohnic, hledá ho policie

  Policie pátrá po nebezpečném schizofrenikovi, který utekl z psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích. Pátrání po třicetiletém Petru Nývltovi vyhlásila policie včera ve 14:00, když se pacient nevrátil ze společné vycházky. Muž u sebe nemá potřebné léky a může být nebezpečný sobě i ostatním, oznámil na webu mluvčí policie Tomáš Hulan. Policisté prosí veřejnost o případné informace o hledaném, ale lidé by se jej sami neměli pokoušet zastavit.  

"Jedná se o schizofrenika, který byl do zdravotnického zařízení umístěn nedobrovolně, na základě rozhodnutí ošetřujícího lékaře," sdělil Hulan. "Apelujeme na každého, kdo by přišel do kontaktu s pohřešovaným, ať se jej nesnaží zadržet, ale přivolá policisty." Petr Nývlt je 172 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Má bílou pleť, šedé oči, krátké hnědé vlasy a na tváři strniště. Poznávacím znamením může být špatná výslovnost. "Pohřešovaný šišlá kvůli chybějícím dvěma horním řezákům," uvedl policejní mluvčí. V době vycházky byl hledaný oblečen do potrhaného šedého trička s krátkým rukávem a černých šusťákových kalhot, na nohou měl polobotky. U sebe nemá žádné doklady ani jiné věci.

 
"Kriminalisté prosí touto cestou o pomoc při pátrání širokou veřejnost. Jakékoliv informace k hledanému mohou spoluobčané policistům předat prostřednictvím linky 158," řekl Hulan.
 
zdroj: ČTK