Největší amatérský triatlonový závod ve Šluknovském výběžku se poběží již po devatenácté

Sdružení H-Triatlon pořádá v sobotu 4. srpna již devatenáctý ročník největšího triatlonového závodu ve Šluknovském výběžku „Houmrův triatlon“. Závod, který se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkov u Rumburka, však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je opět připraven bohatý doprovodný program, na kterém vystoupí například kapely Mňága a Žďorp, O5 a Radeček, Kycelo, TĚLA nebo Bára Zemanová a Zbyněk Drda. 

„Našim cílem je povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu našeho hesla – Tělo musíme překvapit – objevili na startu po boku profesionálů,“  říká ředitel závodu Vladislav Dykast. Závod je proto rozdělen dle pohlaví, věku a výkonnosti. Nejmenší sportovci se mohou účastnit dětského minitriatlonu a pro dospělé soutěžící jsou připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů. „Závodníky čeká profesionální měření závodu pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem,“ doplňuje Vladislav Dykast. 

Po ukončení sportovních aktivit čeká na účastníky závodu i přihlížející diváky bohatý hudební festival jehož součástí bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. Pro děti jsou připraveny soutěže a atrakce v podobě skákacího hradu nebo trampolínek. 
Pro urychlení prezentace účastníků v den závodu zavedli organizátoři možnost online registrace s platbou startovného předem, které je až do 31. 7. snížené. Součástí startovného ve výši 150 Kč či 300 Kč (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je i občerstvení, zázemí a propagační předměty. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání závodu. Parkování a ubytování ve stanovém městečku je v rámci závodního areálu zdarma. 
 
Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz
 
Akce je profesionálně zabezpečena zástupci Zdravotní záchranné služby.