Největší veletrh práce v ČR – šance změnit svůj pracovní život

Již za tři týdny – ve dnech 12. a 13. října – se na výstavišti PVA v Praze Letňanech otevřou brány největšího veletrhu práce u nás – Profesia days 2016. Po dva dny budou moci jeho návštěvníci přímo kontaktovat zástupce zajímavých zaměstnavatelů, zmapovat své možnosti na trhu práce, ale také načerpat inspiraci pro svůj vlastní (nejen) kariérní rozvoj. Již tradičně bude připraveno profesionální zázemí pro uchazeče o zaměstnání, organizace veletrhu ale reflektuje také změny na trhu práce, takže mnoho zajímavých aktivit zde najdou i ti, kteří práci sice nehledají, ale uvažují o změně místa nebo se zamýšlejí nad směřováním svého profesního života.   

„Veletrh Profesia days pořádáme letos již pošesté. Za tu dobu se pracovní trh v České republice, a s ním i náš veletrh, poměrně změnil,“ říká Zuzana Lincová, ředitelka pracovního portálu Profesia.cz, který veletrh pořádá. „Očekáváme, že i letos nás navštíví lidé, kteří hledají práci, ale zaměřujeme se i na aktivity a podporu pro ty, kteří uvažují o změně práce, rozvoji své kariéry, jejím skloubení se soukromým životem, případně o nalezení nového impulzu a směřování nejen v pracovním životě. Proto jsme pro letošek pozvali řadu inspirativních osobností, jejichž přednášky jsou volně přístupné pro všechny návštěvníky veletrhu.“

Oproti minulým ročníkům je letos velký důraz kladený na atraktivitu přednášek a zajímavý výběr mluvčích, jejichž vystoupení mohou návštěvníci zcela volně navštívit. Jmenujme alespoň několik z nich: Marián Jelínek, úspěšný hokejový trenér, sportovní psycholog a dlouholetý osobní kouč Jaromíra Jágra bude hovořit o motivaci; o své zkušenosti z rozjezdu a rozvíjení nejúspěšnějšího českého startupu Kiwi.com s každoročním růstem v řádu stovek procent se podělí jeho zakladatel a CEO Oliver Dlouhý; jedním z moderních trendů je podpora zdravého životního stylu a pohybu zaměstnanců – tématu „Tělo a mysl - proč se dát do kupy“ se ujmou jedni z nejpovolanějších, Olga Šípková a David Huf. Nejen mladé návštěvníky jistě zaujme Čeněk Stýblo z legendární dvojice ViralBrothers nebo sestry Ehrenbergerovy stojící za blogem A Cup of Style. Jistě inspirativní bude také možnost setkat se s řadou živnostníků, kteří se rozhodli vzít život do vlastních rukou a začít se živit tím, co je baví.

Už tradičně budou součástí veletrhu další zajímavé aktivity v rámci poradenské, testovací, přednáškové a testovací zóny. Návštěvníci veletrhu budou mít možnost za pomocí odborníků sestavit svůj profesní životopis, vytisknout jej, absolvovat pracovní pohovor „na zkoušku“, a rovnou vyrazit za HR pracovníky zúčastněných firem. Na veletrhu půjde přímo kontaktovat zástupce předních českých i nadnárodních firem ze všech segmentů – jmenujme například společnosti IKEA, Amazon, Huawei, Komerční banka nebo Accenture. Připraveno je také kariérní poradenství, pracovně-právní poradna nebo možnost otestovat své jazykové nebo IT znalosti. Kromě přednášek na hlavním pódiu bude probíhat i tzv. Master Class program s přednáškami zaměřenými na poradenství pro uchazeče o práci.  
 
Profesia days chystají řadu novinek, takže rozhodně stojí za to udělat si 12. nebo 13. října čas a vyrazit do Letňan na veletrh. Vstup pro návštěvníky je zdarma, vstříc potřebám těch, kteří chtějí veletrh navštívit po pracovní době, vychází i změna návštěvní doby – ve středu 12. 10. bude možné veletrh navštívit až do 20 hodin. 

Další informace o veletrhu, například program přednášek, najdete na http://www.profesiadays.cz/.