Nový web Dialýza.cz radí pacientům i jejich rodinám

V Česku žije zhruba 11.000 lidí s chronickým selháním ledvin a na dialýzu je z nich odkázáno zhruba 6300. Pro všechny tyto pacienty, ale i jejich rodiny a příbuzné jsou určeny nové internetové stránky www.dialyza.cz. Jednoduchou formou pomáhají porozumět všem aspektům selhání ledvin i možnostem léčby. ČTK o tom informovala Michaela Škopková z redakce Dialýza.cz. 

Stránky nabízejí pomocnou ruku také všem pacientům, kterým lékaři nově zjistili selhání ledvin a kteří si nedokážou představit, co to pro ně, jejich život a rodinu bude znamenat. Přední čeští odborníci na webu vysvětlují způsoby léčby a detailně mapují život na dialýze. 
    
Stránky radí, jak se lidé i se selháním ledvin mohou vydat na dovolenou a jak řešit dialýzu v zahraničí. Přinášejí recepty a výživová doporučení, včetně poradny v oblasti sociální, psychologické a nutriční. Součástí internetových stránek je i interaktivní mapa všech dialyzačních středisek v České republice. 
    
Web představuje rozsáhlý informační zdroj nejen pro dialyzované pacienty, kteří mají možnost se zde zeptat odborníků na řešení svých problémů a obav, a to i v oblastech jako rodinný život, psychika, řešení sociální situace či správného stravování. Do budoucna se stránky podle Škopkové rozšíří také o zajímavé nástroje pro zjištění rizika onemocnění ledvin či praktické tabulky nutričních hodnot potravin. 
 
zdroj: ČTK