Ozbrojený mladík přepadl poštu v Praze

Policie pátrá po zhruba dvacetiletém ozbrojeném lupiči, který podle ní včera po 14:00 přepadl pobočku pošty v Praze 9 Hrdlořezích. Mladík si odnesl několik desítek tisíc korun a odjel předem připraveným bílým vozem značky Škoda Felicia, řekla ČTK mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. Do pátrání byl nasazen vrtulník a psovod. Přepadená poštovní úřednice žádné zranění neutrpěla.

Podle kriminalistů byl vůz typu hatchback staršího data výroby. "Podařilo se jim i zjistit počáteční znaky registrační značky, jsou to: 2AD 79xx," uvedla Rösslerová. Policie proto žádá veřejnost o pomoc při pátrání. "V případě, že by občané takový vůz spatřili, policisté žádají o bezprostřední kontaktování tísňové linky 158 a rozhodně varují před tím, aby se veřejnost pokoušela tohoto ozbrojeného muže zadržet," dodala. Podle ní je česky hovořící mladík štíhlý, vysoký přibližně 180 centimetrů. Na sobě měl světle hnědou až šedivou mikinu s kapucí a potiskem ve tvaru kruhu s nezjištěným znakem, maskáčové kalhoty a bílo-černé sportovní boty. Na hlavně pak měl nasazenou kšiltovku, přes ústa šátek a v ruce pistoli. "Na dopadení spolupracujeme i se středočeskými policisty," podotkla Rösslerová.

Středočeská policie podle mluvčího Jakuba Vinčálka postavila hlídky na výpadových silnicích D11, R10, na Kolín a Poděbrady. "Hlídky byly na silnicích delší dobu, ale pak byly staženy," dodal Vinčálek. Bližší informace neměl k dispozici.
 
Mladíkovi hrozí za trestný čin loupeže v případě odsouzení až desetileté vězení.
 
zdroj: ČTK