Park Hloubětín: Druhá etapa projektu je zkolaudována

Developerská společnost JRD právě zkolaudovala druhou etapu energeticky pasivního projektu Park Hloubětín – dům C s 58 byty. V plném proudu jsou rovněž stavební práce na jeho poslední fázi, budově A s 29 byty, jejíž dokončení se chystá na letošní červenec. Již nyní je však celý projekt téměř vyprodaný. Aktuálně v něm zbývají poslední tři volné bytové jednotky.  

Park Hloubětín leží nedaleko zeleného lesoparku s Kyjským rybníkem a citlivě navazuje na klidnou zástavbu prvorepublikových vilek. Svým propracovaným architektonickým řešením z dílny MS Architekti vhodně dokresluje celkový charakter místní lokality. Celý areál projektu zahrnuje tři bytové domy s celkem 127 komfortními byty v dispozicích 2+kk až 5+kk a rozsáhlý vnitřní park se vzrostlými stromy, lavičkami a herními prvky. „Výstavbu největšího energeticky pasivního projektu v České republice Parku Hloubětín jsme zahájili v roce 2013. V té době jsme netušili, jak velký zájem vzbudí nejen mezi našimi klienty, ale také u odborníků, kteří ho ocenili v soutěži Český energetický a ekologický projekt 2014. Za tímto úspěchem a výbornou prodejností stojí jeho energeticky úsporný koncept a umístění nedaleko metra v dobré lokalitě s množstvím zeleně a bohatou občanskou vybaveností,“ uvádí Pavel Krumpár, obchodní a marketingový ředitel JRD.

Nové bydlení v energeticky pasivním standardu 
Park Hloubětín je vybaven moderními technologiemi, které patří ke standardům pasivního bydlení. Bytové jednotky v projektu jsou napojeny na centrální automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla, který v nich vytváří zdravé vnitřní prostředí s příjemnou stabilní teplotou i vlhkostí. Tento systém zároveň přispívá k výraznému snížení nákladů na vytápění, jež jsou oproti běžným novostavbám nižší až o 85 %. „Základní myšlenkou JRD je vytvářet kvalitní, zdravé a energeticky úsporné projekty, které budou rovněž co nejšetrnější k životnímu prostředí. Kromě dokončovaného Parku Hloubětín máme nyní v přípravě třetí etapu ještě rozsáhlejšího projektu Ecocity Malešice. Také o ni jsme již zaznamenali velký zájem. A aktuálně chystáme další pražské a jeden mimopražský projekt,“ dodává Pavel Krumpár.