Po automobilové honičce a policejní střelbě zemřela žena

Po ranní automobilové honičce v Praze, která skončila střelbou policisty, zemřela spolujezdkyně řidiče v pronásledovaném kradeném autě. Řidič z místa utekl. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nyní zjišťuje, jestli spolujezdkyni usmrtily výstřely z policejní pistole. Nikdo další zraněn nebyl, řekla ČTK policejní mluvčí Eva Kropáčová. Událost se stala ve Strakonické ulici na Zlíchově, kde zkomplikovala dopravu. Tvořily se tam kolony.

Podle Kropáčové policista střílel v situaci, kdy se ho pronásledovaný řidič snažil autem srazit, a přímo tak ohrožoval jeho život.

Policisté si ráno při běžné hlídce všimli ve Strakonické auta, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Řidiče za použití výstražného a světelného znamení vyzvali, aby zastavil, uvedla mluvčí. Muž prý ale prudce změnil směr jízdy a začal ujíždět. Následně se s policejním autem srazil, ale přesto se dál snažil jet pryč. Jeden z policistů pak vyběhl z auta, muže varoval, že použije zbraň, a opakovaně ho vyzval, aby zastavil. Řidič na něj prý ale místo toho začal najíždět, snažil se ho srazit, a ohrožoval tak jeho život. "Z tohoto důvodu policista použil zbraň a několikrát vystřelil na spodní část vozidla," uvedla mluvčí.

Řidič ale podle ní nezastavil a začal policistům ujíždět Strakonickou v protisměru. Po několika stovkách metrů z auta vystoupil a utekl. Policisté po něm pátrají. Odcizené auto někdo ukradl v úterý v Praze 6, dodala Kropáčová.

"Naši inspektoři byli na místě, případ od policistů nyní přebírají," řekla ČTK mluvčí GIBS Radka Sandorová. Aby nebylo narušeno prověřování inspekce, odmítla poskytnout další informace.

zdroj: ČTK