Pobočka Hypoteční banky na Praze 5 otevřela svůj obývák veřejnosti, i s postelí

Hypoteční banka dokončila rekonstrukci další své pražské pobočky dle konceptu „Obýváku“, který loni zabodoval při udílení cen mezinárodní bankovní asociace Efma, kdy se v konkurenci 500 inovací 211 bank z 59 zemí světa dostal do finále. Smíchovská pobočka je přitom již třetí pražskou pobočkou Hypoteční banky, převlečenou do nového kabátu. Jako jediná však nabízí postel, konkrétně palandu, pod kterou se nachází klientský samoobslužný koutek. Její celkový design je navíc díky unikátní klenbě odlišný. 

„Naším mottem je: ‘Zkraťte si cestu domů’,“ říká Vlastimil Nigrin, vrchní ředitel pro oblast klienti a obchody, místopředseda představenstva Hypoteční banky a zároveň autor celého konceptu. „A tak jsme si už v roce 2012 řekli, že i naše pobočky proměníme v domov. Tentokrát dokonce i s postelí a akváriem s rybičkami,“ dodává. Jako první prošla proměnou pobočka v Ústí nad Labem. Teprve potom následovaly pražské pobočky na Budějovické, Na Poříčí, a teď i ta ve Štefánikově ulici.

Pobočka ve Štefánikově ulici v Praze 5 bude v říjnu slavit teprve své šesté výročí. Přesto však zvládla za dobu své existence zpracovat na 12 000 žádostí o hypoteční úvěr a 7 000 hypotečních úvěrů v celkové výši 15 miliard korun také poskytnout.