Policie hledá rodiče děvčátka, které bylo nalezeno v centru Prahy

Policisté nadále pátrají po totožnosti a rodičích zhruba dvouleté holčičky, která byla v sobotu v podvečer nalezena na Václavském náměstí v Praze. Totožnost dítěte už zřejmě ale zjistili, musí ji však ještě potvrdit jeho příbuzní. ČTK to včera řekla ČTK policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policistům dítě předal muž, kterému ho prý na pět minut dali bezdomovci na hlídání, nikdo z nich se pro něj ale nevrátil. K bezdomovcům se holčička údajně dostala od svého otce, který jim ji dal na krátké pohlídání, ale už se pro ni nevrátil. Bezdomovci ji proto předali muži, který stál na zastávce Václavské náměstí a následně zavolal policii.
 
"S největší pravděpodobností už víme, o koho jde, ale stoprocentně bude totožnost ověřena až jejími příbuznými. To bude později," uvedla mluvčí.
 
Dívka měří 80 centimetrů, má modré oči a rovné blond vlasy po ramena s ofinou. V době nalezení měla holčička vlasy svázané růžovou gumičkou do culíku, oblečeny měla růžové šaty značky Designers at Debenhams a na nohou růžové boty, takzvané crossky, s motivem pejska. Je dobře živená, čistá a bez zjevných známek násilí, doplnila mluvčí.
 
Jakékoli informace o dívce policie přijme na lince 158.
 
Autor: ČTK