"Věc je ukončená. Provedeným šetřením jsme nezjistili, že by v ní šlo o podezření z trestného činu," sdělil mluvčí bez dalších podrobností.
Lidové noviny v červnu napsaly, že protikorupční policie kvůli parku na základě trestního oznámení prověřuje šéfa ČOV Jiřího Kejvala. Zaměřila se prý i na exnáměstka ministerstva školství Jana Kocourka a na majitele agentury Česká sportovní Miroslava Černoška. Kejval tehdy tlaky okolo parku označil za účelové. Podle něj mohly souviset se změnami, které prosazuje ohledně transparentního financování sportu.
Olympijský park fungoval na Letenské pláni od 7. do 23. února, souběžně se zimní olympiádou v ruském Soči. Zavítalo do něj zhruba 400.000 návštěvníků, kteří si mohli vyzkoušet různé disciplíny od biatlonu po curling nebo sledovat sportovní přenosy na velkoplošných obrazovkách. Vstupné do areálu bylo 50 korun.
Český olympijský výbor zpětně vyčíslil celkové náklady na provoz parku na 64,8 milionu korun, přičemž původně se počítalo s 80 miliony. Většinu rozpočtu tvořily marketingové prostředky ČOV, pětina pocházela z veřejných zdrojů. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a ministerstvo průmyslu a obchodu projekt podpořily dohromady částkou 13,5 milionu korun.
Kritici projektu namítali, že za peníze investované do této jednorázové akce bylo možné postavit jeden či dva menší zimní stadiony s životností desítek let, které mohly vychovat několik generací sportovců. Objevily se také spekulace, že ČOV park staví načerno. Stavební úřad Prahy 7 ale uvedl, že stavební řízení není potřeba.
zdroj: ČTK