Policie v ČR bude celý týden kontrolovat kamiony a autobusy

Čeští policisté dnes začali při celoevropské dopravněbezpečnostní akci kontrolovat řidiče kamionů a autobusů. Kontroly, které se týkají zejména hlavních tahů v Česku, potrvají do konce týdne. ČTK to dnes sdělil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Podle dřívějšího vyjádření ředitele dopravní policie Tomáše Lercha jde o jednu ze dvou největších bezpečnostních akcí, které policisté na letní prázdniny přichystali. První se uskutečnila o prvních víkendech prázdnin se zaměřením na bezpečnost provozu na hlavních silničních tazích. Kromě celorepublikových akcí ale činí i řadu menších regionálních bezpečnostních kontrol.
 
Podle Bocána bude do akce nasazeno několik desítek policistů, kteří budou kontrolovat dodržování povinností a pravidel silničního provozu pro kamionovou i autobusovou dopravu. "Dále se zaměříme na nedovolenou manipulaci s tachografy, paměťovými kartami řidiče a na technický stav vozidel," doplnil Bocán. Řidiči prý potkají policisty hlavně na dálnicích, rychlostních silnicích a vozovkách prvních tříd.
 
Řidiči mohou v týdnu potkat podobné kontroly po celé Evropě. Bezpečnostní akce spadá pod organizaci TISPOL, která sdružuje evropské policejní sbory v oblasti dopravní problematiky.
 
zdroj: ČTK