Požár v hotelu, kde bydlí mladí Švédové, způsobil škodu za milion

V centru Prahy v hotelu City Centre v noci hořelo. Pokoj, který požár zcela zničil, měli pronajatý švédští studenti. V době, kdy začalo hořet, v něm prý ale nebyli. Nikomu se nic nestalo. Oheň napáchal škodu za necelý milion korun, vyplývá z informací hasičů a policistů. Mladí Skandinávci tráví v těchto dnech v Praze prázdniny. Čeští policisté za uplynulý týden zjistili požívání alkoholu u 276 mladistvých Dánů, řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. 

Požár v hotelu City Centre v Revoluční ulici poškodil devět dalších pokojů a hotelovou chodbu. Hořelo v sedmém patře. Příčinu ohně zatím hasiči neurčili. "Byly zachráněny čtyři osoby a šest lidí bylo evakuováno. Nikdo z nich nepotřeboval ošetření od zdravotní záchranné služby," uvedl na svých internetových stránkách hasičský záchranný sbor. Hasily jednotky ze dvou stanic. Po dobu zásahu, který skončil dnes po třetí hodině ráno, blokovali hasiči tramvajový provoz ve směru z náměstí Republiky k Vltavě. 
    
V letošním roce stejně jako loni touto dobou dorazily do Prahy na prázdniny tisíce mladých Skandinávců. Poslední turnus organizovaných zájezdů má letos odjet ve středu 19. února. Loni média informovala o skupinkách mladých Dánů, kteří v české metropoli způsobili řadu výtržností. České úřady se proto letos na jejich příjezd připravily, českým policistům v zajišťování pořádku do neděle pomáhala i čtveřice dánských kolegů. 
    
Žádný vážnější incident ale zatím policie letos neřešila. Odhalovala mladistvé Dány, kteří popíjeli alkohol, a zadržela dva dánské mladíky, kteří prý okradli dva své krajany o mobily. V noci na dnešek pak byla povolána k dvěma Dánům, kteří nazí skočili z mostu Legií do Vltavy. Sami vyplavali na Střelecký ostrov, nikomu se nic nestalo, řekl ČTK Hulan. Jeden z nich byl převezen na policejní oddělení k ověření totožnosti, protože u sebe neměl doklady.
 
zdroj: ČTK