Právě se nacházíte:

Praha bez předsudků 2011

Starosta městské části Praha 5 MUDr. Radek Klíma udělil záštitu nad sportovně - sociálním projektem prevence kriminality a sociálně patologických jevů – "Praha bez předsudků 2011". Projekt se snaží dětem aktivní formou ukázat, že pravidelná organizovaná činnost, v tomto případě sportovní, je plnohodnotnou formou trávení volného času.

Akce probíhá na území hlavního města Prahy již osmým rokem a loni se do projektu zapojilo 6 základních škol z Prahy 5, tedy celkem 482 dětí.

"Účastníci projektu se aktivně seznamují se sporty, které nejsou v České republice masově rozšířené (fotbal dívek, školní ragby), nebo jsou určeny pouze pro úzkou skupinu sportovně nadaných jedinců" říká Roman Rygl z občanského sdružení Rugby Club Tatra Smíchov.

Sporty jsou rozděleny na individuální a kolektivní a jsou určeny pro různé věkové skupiny. Jsou vhodné pro děvčata i chlapce. Sporty jako atletika, ragby, softbal nebo fotbal pro dívky jsou prezentovány lehkou a hravou formou a jsou zároveň kombinací aktivního pohybu, rozvoje fyzických dovedností a strategie.

Jednotlivé akce se konají: 11. 5. 2011, 31. 5. 2011,1. 6. 2011, v ZŠ Gen. Fr. Petřiny, ul. Socháňova, Praha 17 – Řepy.

www.praha5.cz