PRÁVĚ ZKOLAUDOVANÉ VILY DIAMANTICA PŘEDSTAVUJÍ MODERNÍ TREND LUXUSNÍHO BYDLENÍ

Pozitivní ekonomický vývoj České republiky podnítil podle analýz realitních odborníků  vzrůstající poptávku po luxusních nemovitostech. Zájemcům o kvalitní, zdravé a environmentálně šetrné bydlení z tohoto segmentu rezidenčního trhu vychází pravidelně vstříc developerská společnost JRD. Ta nedávno uvedla na trh architektonicky výrazný projekt U Pernikářky 7 v Praze 5 a zkolaudovala další dva exkluzivní rodinné domy Ametyst a Granát z komorního souboru Vily Diamantica na okraji Prokopského údolí. Celý projekt završí dokončení poslední vily Nefrit.   

Na vysokou poptávku po luxusním bydlení zareagovali rovněž ostatní developeři, kteří podnítili na pražském rezidenčním trhu růst podílu exkluzivních bytů (od 60 000 Kč za m2) na celkové nabídce. Tento podíl se mezi lety 2013 až 2016 navýšil o 22 %. Bytové jednotky v cenové relaci nad 100 000 Kč za m2 tvořily v roce 2012 2,3 % všech bytů, v roce 2016 již 4,5 %. Aby však stavba dostála svému názvu luxusní, musí splňovat několik základních kritérií. K těm patří atraktivní architektonický koncept, umístění v prestižní lokalitě, vysoká kvalita provedení a základního vybavení a v neposlední řadě také výborná dopravní dostupnost a občanská vybavenost. K modernímu bydlení 21. století však patří i další parametry, které přispívají k co nejvyššímu komfortu. 

Pavel Krumpár, obchodní a marketingový ředitel JRD, k nim podotýká: „Novostavby ve vysokém standardu charakterizuje využití moderních technologií a materiálů, zdravé vnitřní prostředí, energetická úspornost a minimalizace negativních dopadů na životní prostředí. Z myšlenky environmentálně šetrné výstavby jsme vycházeli již při realizaci luxusních projektů Vila Augustus či Vila Na Výsluní v Praze 10 v letech 2012 a 2014, o které byl velký zájem: např. byty ve Vile Augustus, ověnčené 2. místem v prestižní soutěži „Best of Realty – Nejlepší z realit 2013“, byly vyprodané krátce po kolaudaci. Protože chceme nadále reagovat na růst tohoto specifického segmentu trhu s bydlením, obohatili jsme portfolio JRD také o další exkluzivní projekty. Vedle projektů U Pernikářky 7 a Vily Diamantica jde o Rezidenci Trilobit v Praze 5 a Rezidenci Červený dvůr v Praze 10. Samozřejmostí u našich luxusních staveb jsou velké pokoje, nadstandardní materiály či vybavení od nejrenomovanějších dodavatelů. Vždy se ale snažíme ještě o něco navíc: posledními novinkami je například příprava na technologii inteligentní domácnosti, shoz na prádlo aj.“

Vily Diamantica – perla na dosah Prokopského údolí
V současné době má developer ve výstavbě komorní soubor 4 luxusních nízkoenergetických rodinných domů - Vily Diamantica v nádherném prostředí na okraji Prokopského údolí. První vila Safír byla dokončena již roku 2015, v těchto dnech prošly úspěšnou kolaudací vily Ametyst a Granát. Exkluzivní rodinné domy doplněné o terasu a rozlehlou zahradu nabízí dispozice pokojů 5+kk a užitnou plochu cca 330 m2. Praktické řešení jejich interiéru, který je rozdělený na společenský prostor a privátní zóny, doplňují nadstandardní materiály, moderní technologie a základní vybavení od předních světových značek Villeroy & Bosh, Marazzi, Hüppe nebo Hansa Stela. Suterén je možné zařídit jako domácí relaxační prostor. „Vily Diamantica – to je nevšední bydlení pár minut autem od centra Prahy, ve kterém se snoubí zajímavá architektura, špičkové provedení, prestižní lokalita a výhody nízkoenergetického standardu. Prostorné obývací pokoje a ložnice, zvýšené stropy a velká francouzská okna v nich zajišťují dostatek světla a vytvářejí příjemnou atmosféru,“ uvádí Pavel Krumpár.