Přímý autobus z Dejvic na Smíchov přes Strahov pojede od srpna

Přímá autobusová linka z Dejvic na Smíchov přes Strahov pojede od srpna. Na konci července totiž dopravní podnik (DPP) dokončí opravu stropní desky stanice metra A Dejvická. Tu opravuje v rámci stavby prodloužení metra A do Motola. Prodlouženým úsekem se lidé svezou v dubnu 2015. 

"Oprava stropní desky podle našeho předpokladu bude ukončena do 31. července letošního roku," řekl radní Jiří Pařízek. Po dokončení prací Praha zavede novou přímou autobusovou linku z Dejvické na Smíchov. Nyní jede do zastávky Stadion Strahov linka 143, odtud pak pokračují linky 176 a 191 a cestující musí přestupovat. Číslo linky zatím není známé. 
   
Výstavba samotného metra do Motola by měla skončit letos v listopadu. Následně začnou zkušební jízdy a zprovoznění pro cestující je naplánováno na 6. dubna 2015. 
    
V současné době na všech čtyřech stanicích dělníci dokončují obložení stanic, pokračují s montážemi vodovodů, kanalizace a kabelů. Mezi stanicemi jsou již položeny kolejnice v obou směrech, a to včetně té napájecí. "Hotové je i obratiště za stanici Nemocnice Motol," řekl Pařízek. 
    
Nově budovaný úsek metra A je dlouhý asi šest kilometrů a na trase jsou čtyři stanice - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Stavba začala v roce 2009. Náklady jsou zhruba 20 miliard korun. 
 
zdroj: ČTK