Proč byste měly přijít do Clarionu?

Jste žena a chcete ve Vašem životě zažít něco výjimečného? Chcete se rozhodnout k nějakému pro Vás důležitému kroku? Potkat podobně uvažující ženy? Potřebujete získat určitou dávku zdravého sebevědomí či se jen utvrdit v tom, že jste na dobré cestě? Nacházíte se v situaci, kdy úplně nejste s Vaším životem spokojena? Pak je nejvyšší čas to změnit. 

Vaše kroky by měly zákonitě směřovat na konci března (27. – 28.3. 2020) do kongresového hotelu Clarion na Praze 9. 

V tomto termínu se totiž koná již 11. ročník pracovně zážitkové konference Equal Pay Day na téma ROLE ŽENY V ODPOVĚDNÉM BYZNYSU.

Equal Pay Day neboli Den rovnosti platů, je symbolický den věnovaný zvyšování povědomí o rozdílech v odměňování žen a mužů.  „V ČR na to již 10 let upozorňuje veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR pomocí 2denní události a rozsáhlé půlroční kampaně“, říká Lenka Kousková, víceprezidentka této organizace.

Podle šetření ČSÚ (Zaostřeno na ženy a muže, 2019) se rozdíl v odměňování  mění podle věku. Nejvyšších hodnot dosahuje mezi 35 – 44 lety, kdy se blíží hranici 30 %. Souvisí s mateřstvím a rodičovstvím (odchodem žen na mateřskou a rodičovskou) a prací na částečné úvazky. 

„Pojďme si společně říci, co to v praxi znamená“, zve Kousková, která sama již 20 let podniká ve finanční sféře. Uvádí, že jejím hlavním motivem v začátcích byla možnost vydělat si peníze ve stejné výši jako před nástupem na mateřskou dovolenou a následně si organizovat čas podle rodiny a dětí. 

Když se na vše podíváme řečí čísel, nebude to úplně příjemný pohled. Žena, která vykonává na stejné pracovní pozici totožnou práci jako její mužský kolega, přinese dle statistik při průměrné mzdě v České republice za těchto nejproduktivnějších 10 let svého života (35 – 44 let) do společného rodinného rozpočtu o zhruba 1.000.000,- Kč méně. „Nemohu si pomoci, ale nějak mi tato skutečnost nepřipadá fér ani pro naše rodiny,“ konstatuje Lenka Kousková.

Jak z této situace ven? Jednou z cest, podle Lenky Šťastné, zakladatelky a prezidentky veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR, je propojit se a začít komunikovat: společně – chytře - odpovědně. To je ostatně i podtitul letošní páteční konference Equal Pay Day(27.3.), na které přinášíme již 11. rokem originální vhled do myšlení a chování žen, aniž bychom se vyhýbaly zkušenostem a postojům mužů. Předkládáme realitu, tvrdá data, ale zejména reálné příběhy a emoce, ze kterých se můžeme nejvíce naučit.

Tradičním tématem je otázka, proč ženy stále za stejnou práci berou méně peněz, než muži. Každým rokem však posouváme pozornost diváka dále. Hledáme nové trendy v podnikání, kariéře i v soukromém životě, ze kterého již ženy nelze vymazat. Naopak. Je potřeba opět ukázat, jak skvělé ženy jsou mezi námi.

„Mentoringová sobota (28.3.) je pak ženami právem označována jako nejlepší sobota v roce,” říká Lenka Kousková, která je i jednou z mentorek sobotního mentoringového dne. 106 hodin podpory a sdílení zkušeností, 65 mentorek jako ženské vzory a metoda speed mentoring pro tisícovku žen. To jsou základní parametry, které definují tento den. 

Podtrženo a sečteno, je to pro Vás, milé ženy - víkend, na kterém nesmíte chybět. Těšíme se na Vás.