Rezidence Červený dvůr: Nové bydlení ve středomořském stylu

Společnost JRD zahájila prodej 15 energeticky úsporných bytů v novém komorním projektu Rezidence Červený dvůr. V moderní architektuře luxusního bytového domu se prolnou funkcionalistické prvky s detaily, které jsou charakteristické pro stavby ve Středomoří. Výstavbu projektu s platným územním rozhodnutím v Praze 10 – Strašnicích plánuje developer zahájit na podzim 2017 a dokončit na podzim 2019.   

„Rezidence Červený dvůr svým názvem upomíná na barokní usedlost, která dříve stávala uprostřed dnes již zaniklých strašnických vinic. Nový komorní viladům vyroste v mírném svahu, citlivě zasazený do místní prvorepublikové vilové zástavby s funkcionalistickými prvky a akcenty. Ty ovlivnily jeho architektonický koncept a interiérové řešení,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD, a dodává: „JRD si zakládá na environmentálně šetrné výstavbě. Citlivý přístup k životnímu prostředí a okolní přírodě je nedílnou součástí všech našich projektů. V Rezidenci Červený dvůr proto zachováme více než sto let starý cedr, který nás při navrhování projektu velmi inspiroval.“ 

Elegantní byty v energeticky úsporném standardu
Minimalisticky pojatý viladům s celkem 15 komfortními byty je rozdělený na tři plnohodnotná a dvě ustupující nadzemní podlaží a jedno podzemní, v němž jsou skryta garážová stání. Slunné bytové jednotky v dispozicích 2+kk až 6+kk a velikostech 71 m2 až 188 m2 se vyznačují velkoryse řešeným interiérem, špičkovým provedením a zdravým vnitřním prostředím. Ke každé z nich náleží předzahrádka nebo lodžie. Byty ve dvou posledních ustupujících podlažích budou disponovat velkou terasou s výhledem na vzrostlé stromy, které developer u projektu zasadí. Pro všechny rezidenty bude navíc k dispozici venkovní plocha pro mytí kol či kočárků. „Environmentálně šetrné byty v Rezidenci Červený dvůr jsou určeny pro zájemce, kteří upřednostňují soukromí a bydlení v lokalitě s jedinečnou atmosférou, ale vyhledávají rovněž moderní technologie a zdravé vnitřní prostředí. To získají díky zateplení, dřevěným oknům s izolačními trojskly, solárním panelům nebo automatickému systému řízeného větrání s rekuperací tepla. Za energie na vytápění zde navíc zaplatí až o 50 % méně než v jiných novostavbách v České republice,“ konstatuje Pavel Krumpár, obchodní a marketingový ředitel JRD. Projekt se bude vyznačovat také kvalitními standardy základního vybavení interiéru. Nebudou zde chybět dveře od německého výrobce Dextüra, dřevěné podlahy značky Steirer Parkett, obklady a dlažba od italského výrobce Fiandre nebo sanitární vybavení značek Villeroy & Boch a Grohe.

Nové bydlení inspirované Středomořím
Architektonický koncept Rezidence Červený dvůr vypracovalo studio MS architekti. Snoubí se v něm funkcionalistické prvky s detaily, jež jsou přejaty z exteriérů středomořských vil. Vynikají mezi nimi především velká okna, bílá fasáda, balkony s proskleným zábradlím či prostorné terasy. Atmosféra Středomoří inspirovala rovněž designérku Simonu Fritz ze studia Simdesign, která se podílela na komplexním interiérovém řešení. „Při přípravě možných návrhů interiéru jsem vycházela z celkového architektonického pojetí nového viladomu. Na mé konečné rozhodnutí měl však největší vliv nádherný exotický cedr, jenž u něj vyrůstá a který umocňuje ojedinělé kouzlo tohoto místa. Středomořský styl stavby jsem se snažila vyzdvihnout použitými přírodními materiály a detaily, jako jsou například obklady a dlažba imitující kámen, dřevěná podlaha v designu prken či bílé lakované dveře,“ vysvětluje Simona Fritz.

Klidná lokalita obklopená zelení
Rezidence Červený dvůr vyroste v oblíbené lokalitě prvorepublikové vilové čtvrti pražských Strašnic. Tato prestižní oblast je vyhledávaná pro klidné bydlení a výbornou dopravní dostupnost. Nachází se v docházkové vzdálenosti od stanice metra A – Želivského, stanice tramvaje či autobusové zastávky Třebešín. Noví rezidenti tak budou mít veškerou občanskou vybavenost včetně škol, restaurací, sportovišť, obchodů či polikliniky na dosah ruky. Pokud se budou chtít věnovat sportovním aktivitám v přírodě, mohou navíc navštívit blízký park Jiřího Karena nebo Malešický park.