REZIDENČNÍ PROJEKT DUBEČNICE SE BLÍŽÍ DOKONČENÍ A OTEVŘEL VZOROVÝ DŮM

Developerská společnost AMADET letos dokončí v Roztokách u Prahy nový rezidenční projekt DUBEČNICE. Součástí výstavby řadových rodinných domů a samostatně stojících vil je i kompletní vybudování související infrastruktury jako je příjezdová cesta, společné komunikace, chodníky a veřejné osvětlení. Velký důraz je kladen i na výsadbu společné zeleně. Vznikne tak ucelená moderní čtvrť s jednotným architektonickým výrazem odvolávající se na období funkcionalismu.  

Roztoky u Prahy byly na přelomu 19. a 20. století atraktivním výletním a rekreačním místem zámožných Pražanů. Dnes jsou vyhledávanou rezidenční lokalitou někdy považovanou jako další čtvrť Prahy 6, protože do centra Prahy je z Roztok blíže, než z některých jiných částí Prahy. Příjemné životní prostředí a přímá vazba na okolní přírodu již přesvědčila řadu rodin, aby vyměnila svůj byt v Praze za dům se zahradou v přírodě a přitom v dosahu města. Potvrzují to i statistiky nárůstu obyvatel v Roztokách za posledních několik let. „Veškerá městská občanská vybavenost je v Roztokách samozřejmostí. Stanice metra Dejvická je autem jen 10 minut a do 15 minut pravidelným autobusovým spojem MHD. Často využívaná je také doprava vlakem směr Masarykovo nádraží, z Roztok za 16 minut,“ vysvětluje Ing. Jiří Liška, předseda představenstva společnosti AMADET. 

K dispozici jsou řadové domy 5+kk (186 m2, balkóny 13 m2) s vlastním pozemkem se zahradou až 610 m2. Každý řadový dům má garáž a venkovní parkovací stání. Funkční a promyšlená dispozice domu umožňuje pohodlné bydlení vícečlenné rodiny. Z prostorného obývacího pokoje s kuchyňským koutem je výstup na terasu se zahradou. V horním patře se nacházejí čtyři ložnice, některé s vlastní terasou. Standardem jsou 2 koupelny a 2 toalety, šatna, komora a technická místnost s prádelnou. Dispozice místností umožňují instalaci vestavěných skříní. Vytápění je zajištěno vlastním plynovým kotlem a v obývacím pokoji je možnost instalovat krb nebo krbová kamna. Při výstavbě jsou používány tradiční stavební materiály: např. pálené keramické cihly, fasádní Klinkery, dřevěná EURO okna s izolačním dvojsklem, dřevěné dýhované vnitřní dveře, dřevěné podlahy, dřevěné masivní schodiště nerezovým zábradlím a značkové zařizovací předměty koupelen a WC. Samozřejmostí jsou klientské změny, kdy každý ze zájemců má možnost ovlivnit budoucí interiér svého domu ve spolupráci s architekty a dodavateli developera. Všechny domy jsou projektovány jako nízkoenergetické, spadající do kategorie energeticky úsporné stavby, což obyvatelům slibuje nízké provozní náklady.
 
V sobotu 8. října 2011 proběhlo otevření vzorového domu, kdy u příležitosti dne otevřených dveří měl každý ze zájemců možnost seznámit se s reálnou dispozicí a standardním vybavením domu. Dokončení řadových domů je plánováno na prosinec 2011, což umožní zájemcům pořídit si nové bydlení ještě ve snížené sazbě DPH. Ceny domů startují na 5,2 mil. Kč vč. pozemku a DPH. Aktuální nabídka volných domu je k dispozici na webových stránkách projektu a zájemci si mohou domluvit individuální termín prohlídky.