Šestiletá Emmička z Prahy se potýká se vzácnou kombinovanou srdeční vadou

Že jejich dcera trpí vzácným kombinovaným vrozeným onemocněním srdce a přilehlých cév si Lenka a Ladislav z Prahy, rodiče malé Emmičky, vyslechli hned po jejím narození. Vrozené vady srdečních chlopní a komor jí byly částečně kompenzovány operacemi - první absolvovala krátce po narození a druhou ve třech měsících života. Emmička se však i nadále potýká s řadou zdravotních problémů. 

„Dnes je Emmičce šest let a má za sebou již šest operací. Poslední z nich podstoupila v lednu minulého roku. Od té doby je z ní takzvaný jednokomoráček – dítě s jednokomorovým oběhem. Rozdíl před operací a po ní je pro nás ale veliký. Její stav se značně zlepšil, nezadýchává se při mluvení, dokonce už zvládne i menší procházky bez kočárku. Vydrží stát na jedné noze, zvládne vylézt a sklouznout se po skluzavce, nebo chvíli skákat přes švihadlo. Člověk by to u dítěte pokládal za samozřejmost, ale naší Emmičce se to podařilo až teď. Psychicky jí to hodně pomohlo. Sama si uvědomuje, že se jí teď žije lépe,“ popisuje její maminka Lenka.

I nadále ale bohužel Emmičku trápí různé přidružené potíže. Nejvíce ji sužují bolesti končetin, na jejichž příčinu zatím odborníci dlouhodobě nedokázali přijít. Také jí byla diagnostikována porucha pozornosti s hyperaktivitou, pravidelně navštěvuje logopeda, neurologa, dochází na nejrůznější rehabilitace, genetická a kardiologická vyšetření, ale k zubaři, jelikož léky, které užívá, způsobují zvýšenou kazivost zubů. „Její léčba, léky, pravidelné kontroly u lékařů, dezinfekce a vlastně i čas, jsou velmi nákladné. Proto jsme neskutečně rádi za pomoc od Dobrých andělů. Příspěvky od nich využíváme na Emmiččinu antikoagulační (protisrážlivou) léčbu. Kvůli ní jsme zakoupili speciální přístroj měřící aktuální srážlivost krve, do něhož musíme pravidelně kupovat testovací proužky. Dále máme velkou spotřebu náplastí, desinfekce i lékaři doporučovaných doplňku na celkovou podporu imunity. Dobrým andělům z celého srdce děkujeme za pomoc, kterou nám poskytují. Když odmyslíme covid-19, z jehož dopadu máme strach, tak se nám právě díky nim daří dobře. Bez jejich pomoci by šlo všechno mnohem hůř,“ dodává paní Lenka.

Pokud byste se i vy chtěli stát Dobrými anděly a pomáhat rodinám, které se potýkají s vážným onemocněním, je to velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat libovolnou částkou. Nadace vaše příspěvky odevzdá do posledního haléře. Navíc můžete sledovat konkrétní příběhy rodin, kterým váš dar pomůže.