SODASTREAM VZDÁVÁ POCTU SVATBĚ JEHO KRÁLOVSKÉ VÝSOSTI PRINCE HARRYHO A MEGHAN MARKLEOVÉ

Exkluzivní lahve ze série Royal Edition se budou prodávat na aukci. Veškerý výdělek obdrží nadace Surfers Against Sewage, zabývající se bojem proti plastovému odpadu.  

Princ Harry i jeho snoubenka se intenzivně věnují boji proti používání jednorázových plastových lahví. Společnost SodaStream, největší výrobce perlivé vody na světě, k jejich poctě vytvořila limitovanou sérii lahví, které bude prodávat na aukci a výtěžek věnuje dobročinné organizaci Surfers Against Sewage, která se v otázce plastového odpadu angažuje. Společnost SodaStream se snaží používání jednorázových plastových lahví potírat ze všech sil a ráda využívá této příležitosti, aby činnost nadace vybrané samotnými svatebčany podpořila.

Miniaturní kloboučky vznikly pomocí nejmodernější technologie na 3D tiskárně a lze je plně recyklovat. V sérii je pět typů klobouků, každý z nich inspiroval konkrétní model, který nosila některá z dam z královské rodiny. Celý koncept vymyslela izraelská agentura Gefen Team ve spolupráci s marketingovým oddělením SodaStreamu.

Limitovaná série „královských lahví“ se bude prodávat formou aukce na webové stránce royalsodastream.com. Aukce se může zúčastnit kdokoli kdekoli na světě.

„Boj proti plastovému odpadu v oceánech by se měl stát prioritou číslo jedna pro vlády, firmy i běžné lidi,“ komentoval to Hugo Tagholm, ředitel nadace Surfers Against Sewage. „Iniciativa společnosti SodaStream zaměřená na podporu lahví určených k opakovanému použití je skvělým krokem k vyčištění mořských břehů od plastového odpadu, zároveň jde o velmi hlasitý vzkaz výrobcům nápojů. A kromě toho je to zábavný a originální projekt na oslavu královské svatby.“

„Smekám před královskými svatebčany a přeji jim v manželství všechno nejlepší,“ prohlásil Daniel Birnbaum, generální ředitel společnosti SodaStream. „Tleskám jim za to, že se berou za svět bez plastového odpadu a že si jako oficiální dobročinnou organizaci vybrali právě nadaci Surfers Against Sewage. Doufám, že se tím inspirují i ostatní a k téhle iniciativě se připojí.“

Další informace o aukci a dokument z příprav akce najdete na stránce royalsodastream.com .