Společnost JRD plánuje v letošním roce investice pro výstavbu za více než 3 miliardy korun

Developerská společnost JRD, jednička v oboru nízkoenergetického a pasivního bydlení, úspěšně pokračuje v akvizicích z minulého roku. V roce 2016 nakoupila pozemky a projekty pro výstavbu nových bytů v objemu budoucích prodejních cen 1,6 mld. Kč, letos plánuje investovat do nákupu pozemků, na nichž vzniknou projekty cca za 3 mld. Kč. Kromě nastíněných investic v metropoli navíc zaměřila svou pozornost na mimopražský trh, jmenovitě Plzeň, kde má rozjednaný nákup pozemků k realizaci několika stovek bytových jednotek. Díky nastavenému tempu akviziční činnosti zároveň přistoupila k personálnímu posílení týmu.  

JRD roste a plánuje nové akvizice

V minulém roce se JRD zaměřila na akvizice v Praze 4, 6 a 10, kde naplánovala realizaci nových projektů v objemu 1,6 mld. Kč a rozsahu 332 bytových jednotek. Zároveň se jí podařilo získat územní rozhodnutí pro komorní viladům U Pernikářky 7 v Praze 5, jehož výstavbu již zahájila, a dokončit dva rozsáhlé projekty energeticky úsporného bydlení – druhou etapu Ecocity Malešice a poslední (třetí) fázi Parku Hloubětín. Letos nakoupila či rozjednala akvizice v Praze 5, 9, 10 a 11, kde mají vzniknout projekty v řádu 3 mld. Kč a v rozsahu 460 bytových jednotek. Navíc své investiční aktivity rozšířila i na mimopražský trh – např. Plzeň. Zde jedná o koupi pozemků v širším centru města, kde by následně realizovala výstavbu několik stovek bytů v hodnotě 1 – 1,5 mld. Kč.

„Rozsáhlá akviziční činnost je dnes nezbytnou součástí naší firemní strategie, abychom v budoucnu byli schopni uspokojit poptávku zájemců po novém bydlení. Rezidenční trh v České republice – a především Praze – svazuje mnoho omezení, mj. dochází volné stavební pozemky a neúměrně se prodlužuje povolovací proces. Před deseti lety nám trvala kompletní realizace bytového projektu od koupě pozemku přes vyřízení povolení až po kolaudaci přibližně tři roky. Dnes se celý proces protáhl na sedm i více let s tím, že doba výstavby je zhruba stejná a vše padá na vrub komplikovaného povolovacího řízení. Každý developer znalý tuzemského prostředí, který chce mít pro klienty dostatečnou nabídku nových bytů, musí proto myslet mnoho let dopředu a počítat s dlouhou dobou realizace svých projektů,“ říká majitel JRD Jan Řežáb.

Rozsáhlé investice a nové projekty vedou k posílení týmu

Kromě naplánovaných investic se JRD aktivně věnuje přípravě nových projektů. V únoru zahájila prodej bytů v luxusním projektu Rezidence Červený dvůr ve Strašnicích, další bytové domy se chystá stavět v Libuši, Malešicích a Třebešíně. S rozvojem firmy, který zahrnuje i rozšíření vlastních kanceláří v Korunním dvoře, přímo souvisí posílení personálního zázemí. Mezi nové členy týmu patří např. výrobní ředitel Roman Havlíček, který získal mnoho zkušeností z developmentu v předchozí manažerské funkci. Jan Řežáb nastalé změny komentuje: „Širší personální zázemí nám umožní věnovat se akviziční činnosti opravdu naplno. Doufáme, že se nám podaří navázat plodnou spolupráci s dalšími vlastníky pozemků, které osloví koncept trvale udržitelného bydlení. Již nyní však máme v plánu environmentálně šetrné projekty na několik dalších let.“