Starosta Gros: Strážníky a policisty musí být na ulici vidět

Minulý týden starosta Prahy 8 Ondřej Gros ve spolupráci s místostarostou Jiřím Vítkem, předsedou komise pro bezpečnost a prevenci sociálně-patologických jevů Liborem Paulusem a Policií ČR inicioval a dohodl bezpečnostní akci v oblasti Florence. Akce se starosta Gros a předseda komise Paulus sami účastnili. „Viditelnou přítomnost strážníků a policistů v problémových lokalitách považuji za klíčovou formu prevence a zlepšení bezpečnostní situace,“ vysvětluje starosta Gros.

Několik dní po sobě vždy v odpoledních a večerních hodinách zhruba desítka policistů zkontrolovala mnoho desítek osob. U většiny z nich se ukázalo, že mají pestrou kriminální minulost, v několika případech byly zadrženy osoby pro podezření z distribuce drog. Potvrdilo se, že právě viditelná přítomnost policistů v ulicích dává naději na snížení nežádoucích jevů v problémových lokalitách. „Proto jsem se dohodl s policií, že bezpečnostní akce se budou pravidelně opakovat,“ dodal starosta Gros.

Starosta Ondřej Gros již před letními prázdninami odeslal pražskému primátorovi a řediteli pražské městské policie žádost o navýšení počtu strážníků ve vybraných lokalitách Prahy 8, zejména v okolí stanic metra. Svou žádostí reagoval na zvyšující se počty stížností na bezpečnostní situaci v okolí stanic metra Florenc, Ládví, Kobylisy a Palmovka.