Strážníci v Praze zasahovali během víkendu u třech pokusů o sebevraždu

Tři pokusy o sebevraždu řešili strážníci městské policie během uplynulého víkendu. Dva muže a ženu předali následně do péče záchranářů.

V pátek 30. června odpoledne na Karlově náměstí v parku ležel čtyřiapadesátiletý muž, který se rozhodl, že už nechce žít. Podle mluvčí městské policie Ireny Seifertové strážníkům řekl, že v parku vyhlíží vhodnou větev, na které by se oběsil. Pokud by se mu tento pokus nevydařil, chtěl skočit pod metro.

Během neděle zaregistroval operátor kamerového systému muže na Václavském náměstí u kašny pod Národním muzeem. Tam se polil hořlavinou, zapálil, následně skočil do kašny a plameny uhasil. „Hlídka dorazila za minutu a našla zmateného muže v šoku, s popáleninami na horní části těla, ale byl při vědomí, komunikoval, na bolest si nestěžoval. Čtyřiadvacetiletého muže s psychickými problémy si převzali následně záchranáři. Strážníci také zjistili, že muž byl v celostátním pátrání, protože odešel z psychiatrické léčebny," uvedla Seifertová.

Stejný den večer zasahovali strážníci společně se záchranáři na Praze 1 v bytě v Opletalově ulici. Teprve devatenáctiletá dívka se snažila sebepoškozovat. „Také ona skončila v péči odborníků," doplnila Seifertová.