Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Tak trochu jiná MISS. Rozhodovat v ní budou vnitřní krása, laskavost, sympatie, talent.

2. 09 2019 | Soutěž Babička roku už několik sezón probíhá na Moravě v Olomouci, za velkého zájmu veřejnosti. Letos má tato soutěž ambici stát se poprvé celorepublikovou a tak 20. září čeká Prahu první krajské finále této soutěže.

Cílem akce Babička roku je posílení mezigeneračních vztahů, propojení trávení volného času celé rodiny (podpora členů rodiny na samotné akci), a ukázka lidské hodnoty a pravé vnitřní krásy člověka v seniorském věku.

Babičky a jejich talent

Každý člověk je svými dovednostmi jedinečný, v každé době, nehledě na věk. Soutěž Babička roku se snaží zábavnou a příjemnou formou lidem ukázat, že senioři rozhodně nepatří do starého železa, že dnešní babičky jsou jiné než jejich vrstevnice v minulosti, dokáží spoustu věcí a zvládají různé role.

„O tom, že žena může být moudrá, krásná a šik v jakémkoli věku u nás v organizaci nikdo nepochybuje. Pro podpoření této myšlenky jsme v letošním roce organizovali například úspěšnou módní přehlídku Silver Glamour Fashion Show.“ říká ředitelka organizace Právě teď! o.p.s. Iveta Luxová a dodává „když jsme byli osloveni Krajskou radou seniorů Praha s požadavkem na zorganizování krajského kola „Babičky“, ani na chvíli jsme nezaváhali. Je to přesně ten typ akce, který ilustruje naše vidění stárnutí s elegancí“. 

Nezisková organizace Právě teď! o.p.s. funguje již sedm let, zabývá se změnou vnímání stáří a stárnutí a jak dodává spoluzakladatelka organizace Hana Čepová „snažíme se spolu se seniory najít nový smysl života a naplnění v další etapě jejich životů. Tato akce je další v řadě, která dokazuje, že to jde.

Co soutěžící v rámci Babičky roku čeká?

Soutěžící dámy projdou třemi disciplínami:
-    Řízený rozhovor s moderátorem – představte sebe, svůj kraj a bydliště 
-    Ukaž, co umíš – zpěv, tanec, recitace, sport, ukázka vlastní tvorby – malování, vyšívaní, hra na hudební nástroj, atd. 
-    Módní přehlídka – společenské oblečení dle vlastního výběru

Odbornou porotou bude na závěr vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička“ Prahy 2019, dále nejstarší soutěžící a obecenstvo bude hlasovat o Babičku sympatie.

Vítězka postupuje do celorepublikového finále, které se bude konat 18. listopadu 2019 v Olomouci. 

Jak se přihlásit?

Do soutěže je stále možné se až do 4. září hlásit na webu pořádající organizace (viz níže). „Hlásit se mohou jak babičky přímo, tak je mohou přihlašovat příbuzní, kamarádi, ale i třeba kolegové z práce, protože věříme, že je spousta žen, které zvládají obě role, tedy ještě i tu pracovní a zároveň i tu babičkovskou“ upřesňuje Hana Čepová „a to nám zase pomáhá naplňovat cíle společenské odpovědnosti, ke kterým se dnes mnoho firem hrdě hlásí“.

Soutěže se mohou zúčastnit ženy, které splní tato kritéria:
-    věk 55 +
-    trvalý pobyt v Praze
-    musí mít alespoň jedno vnouče

Další informace

Babička roku se uskuteční v moderních, designových prostorách spol. business link nedaleko metra Nádraží Holešovice, v pátek 20. září od 18 hod. Akci bude moderovat Rey Koranteng, který je patronem organizace.

Veškeré informace k akci vč. přihlášky lze najít na webu: www.prave-ted-ops.cz/babicka-roku

 

Diskuse

Čtěte více

Starosta Gros: Strážníky a policisty musí být na ulici vidět

Starosta Gros: Strážníky a policisty musí být na ulici vidět

Minulý týden starosta Prahy 8 Ondřej Gros ve spolupráci s místostarostou Jiřím Vítkem, předsedou komise pro bezpečnost a prevenci sociálně-patologických jevů Liborem Paulusem a Policií ČR ...

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Developerská společnost YIT revitalizuje bývalou továrnu Meopta, jejíž proměnou vytvoří nový rezidenční projekt Parvi Cibulka. Vznikne zde 149 moderních nízkoenergetických bytů, které budou ...

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Soukromou základní školu Cesta k úspěchu, která se zaměřila na vzdělávání nadaných a talentovaných dětí založil Stanislav Svoboda před 13 lety. Od letošního září na ni budou moci žáci absolvovat ...

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Jste dobrodruzi, kteří mají rádi roadtripy a cestování bez zbytečného plánování? Chtěli byste se každé ráno probouzet s jiným výhledem – jednou na hory, podruhé na vinice a pak třeba na hladinu ...

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Jsou to dva měsíce, kdy jsme zahájili boj proti epidemii onemocnění COVID-19. Zavedla se spousta opatření, která nám změnila život. Jak se ale život změnil těm, kteří již trpí vážným onemocněním ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO