Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Taťána Gregor Brzobohatá vystoupí na konferenci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ

29. 03 2018 | Taťánou Gregor Brzobohatou každý zná jako jedinou českou vítězku Miss World, kterou se stala v roce 2006. To ale není jediné, čím se může pyšnit. Díky získanému titulu se jí totiž o 2 roky později podařilo založit skvělou nadaci Krása pomoci.   

A my vám s ní nyní přinášíme rozhovor. 

Působíte v OSN jako hlavní ambasador pro Cíle udržitelného rozvoje, kde zastupujete český neziskový sektor. Mohla byste prosím čtenářům říci, o co se především snažíte? Co je Vaším cílem?

Jako ambasadorka SDGs zastupuji česky neziskový sektor v OSN a aktivně se podílím na šíření informací o tom, co SDGs, tedy Cíle udržitelného rozvoje, jsou a jak můžeme všichni přispět k jejich naplnění.

Se svoji víc jak deseti letou iniciativou nadace Krása pomoci přispívám k naplňování cíle 10 – Méně nerovností, a dále 5 - Genderová rovnost. Naše práce a podpora seniorů úzce souvisí právě s genderovou rovností. Jako zástupce nevládní organizace zastupuji neziskový sektor v OSN a účastním se různých konferencí, které se týkají role a agendy nevládních organizací. Lobujeme za zlepšení systému zákonů a jsme důležitým partnerem jak státu, tak bussiness sektoru.  Upozorňujeme na nutnost spolupráce napříč sektory a jsme hlasem těch slabších, seniorů směrem k vládě a reprezentujeme ČR v oblasti lidských práv, naposledy na UN Women, která se týkala práv žen a genderové rovnosti. Sociální systém a vláda moc nepomáhá, mnoho seniorů, a hlavně žen, jsou ohroženy chudobou. Proto jsem si ze sedmnácti cílů SDGs vybrala dva hlavní směry, kterým se chystám dlouhodobě věnovat. 

Můj cíl je šířit informace o tom, jak musí k SDGs občanská společnost přispívat a proč je to důležité. A především se chceme dál aktivně podílet na naplňování SDGs, s naší nadací a mojí angažovaností v podpoře genderové rovnosti a ženského sebevědomí. Ráda bych docílila rovnosti platů žen a mužů za stejnou pracovní pozici. Ráda bych zaregistrovala naši unikátní sociální službu pro seniory, která vyplňuje díru na trhu v domácích sociálních službách. 

Agenda SDGs by se měla naplnit do roku 2030 a ráda bych nadále působila jako ambasadorka SDGs, která k jejich naplnění bude aktivně vlastní činnosti a působením přispívat. 

Podporujete kromě seniorů i ženy. Proč je to podle vás důležité?

Je to nesmírně důležité proto, že už nikdy nesmíme takto diskriminovat. Pokud nevyužijeme 100 % potenciál všech lidí, tedy i žen, tak tento potenciální ztratíme. Ženy se nesmí smířit s tím, že by měly být za stejnou pracovní pozici o 22 % méně placené než muži, jen proto, že jsou ženami. Nesmíme takhle diskriminovat. Genderová rovnoprávnost a diskriminace úzce souvisí s chudobou a existenčními problémy žen ve stáří. Navíc investice do genderové rovnosti se státům a nám všem ekonomicky vyplatí. 

Musíme podpořit sebevědomí žen, aby i ony samy věřily, že mají být oceněné stejně jako muži, mají si o to říct, mají dostat stejné příležitosti, mají být ve vedoucích pozicích. Musíme pomoct bořit nezdravé stereotypy o společenských rolích žen a mužů a podpořit ženské vzory, které nám všem jsou příkladem. Osobně bych si přála víc žen v politice a větší spolupráci žen se ženami obecně.

Na konferenci Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ jste si jako téma vystoupení zvolila „Bohatý princ není to správné řešení“. Řeknete nám proč?

Protože jenom my sami jsme tvůrci vlastního štěstí, svobody a nezávislosti.
 

 

Diskuse

Čtěte více

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Bydlení s industriální duší: YIT zahájila přeměnu továrny Meopta na exkluzivní projekt Parvi Cibulka

Developerská společnost YIT revitalizuje bývalou továrnu Meopta, jejíž proměnou vytvoří nový rezidenční projekt Parvi Cibulka. Vznikne zde 149 moderních nízkoenergetických bytů, které budou ...

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Základní škola Cesta k úspěchu reaguje na přání rodičů svých žáků

Soukromou základní školu Cesta k úspěchu, která se zaměřila na vzdělávání nadaných a talentovaných dětí založil Stanislav Svoboda před 13 lety. Od letošního září na ni budou moci žáci absolvovat ...

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Prozkoumejte Česko v autě s unikátní obytnou přestavbou

Jste dobrodruzi, kteří mají rádi roadtripy a cestování bez zbytečného plánování? Chtěli byste se každé ráno probouzet s jiným výhledem – jednou na hory, podruhé na vinice a pak třeba na hladinu ...

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Každý 10. rodič dočasně přerušil své zaměstnání, aby neohrozil vážně nemocného člena domácnosti

Jsou to dva měsíce, kdy jsme zahájili boj proti epidemii onemocnění COVID-19. Zavedla se spousta opatření, která nám změnila život. Jak se ale život změnil těm, kteří již trpí vážným onemocněním ...

Dezinfekce pro živnostníky a malé podnikatele

Dezinfekce pro živnostníky a malé podnikatele

V Praze 8 po dvou vlnách samoobslužného bezplatného výdeje dezinfekce veřejnosti přichází třetí vlna s rozšířením výdeje i pro živnostníky a malé podnikatele. Výdej dezinfekce bude probíhat od ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO