Tipy na dárky – Vánoce 2021

Výběr tipů na letošní vánoční dárky, mezi kterými  najdete:  3x sluchátka, jedny z nich v limitované edici, ak tivní špunty do uší...

Bose QuietComfort Earbuds SandStone - bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením okolí 
Limitovaná edice (jen 100 kusů v ČR, k dostání výhradně na e-shopu Basys.cz)
Výjimečná sluchátka legendární řady Bose QuietComfort oceňovaná pro vynikající aktivní potlačení ruchů (ANC), kvalitu zvuku i handsfree hovorů v rušném prostředí a pohodlné provedení vhodné pro celodenní nošení. Nově nabízí také chytré řízení úrovně ANC podle hlasitosti okolí, transparentní režim usnadňující snadnou komunikaci s okolím, ekvalizér, uživatelsky definovatelné profily sluchátek pro různé situace či prostředí a integraci Spotify Tap pro snadný poslech oblíbené hudby. Kombinují měkké, a přitom velmi stabilní silikonové ušní špunty a několik mikrofonů, které umí odlišit hlas uživatele od zvuků z okolí.  Na jedno nabití vydrží hrát až 6 hodin a ochranné pouzdro s vestavěnou baterií poskytuje další dvojnásobné nabití na cestách. Bezdrátové propojení zajištuje rozhraní Bluetooth® 5.1 a sluchátka odolávají potu a vodě dle specifikace IPX4.
Cena: 7 690 Kč

Bose QuietComfort 45 – sluchátka s aktivním potlačením okolních ruchů a špičkovým zvukem
Sluchátka Bose QuietComfort 45 (zkráceně QC 45) jsou přímým nástupcem legendárního modelu QC 35. Zachovávají si ikonický design, oceňované pohodlné provedení vhodné k celodennímu nošení, zábavný zvuk Bose s adaptivním ekvalizérem a na jedno nabití vydrží hrát až 24 hodin. K tomu přidávají vylepšené aktivní odrušení okolních zvuků (ANC) a čisté handsfree hovory i v rušném prostředí. Vylepšený systém ANC a handsfree využívá celkem 6 mikrofonů směrovaných do různých stran, aby rozeznal hlas uživatele od okolních ruchů. Díky tomu lze handsfree efektivně využívat i například na rušné ulici vedle projíždějící tramvaje. Z režimu „Quiet“, kdy sluchátka tlumí velmi účinně nežádoucí ruchy z okolí, lze stiskem tlačítka na levém náušníku přejít během okamžiku do režimu „Aware“, v němž mikrofony a elektronika vpustí zvuk z okolí dovnitř, což uživatelé ocení třeba při placení nebo komunikaci s kolegy v práci.
Cena: 8 990 Kč

beyerdynamic Blue BYRD 2. generace – unikátní sluchátka, která přizpůsobí reprodukci sluchu uživatele
Nová bezdrátová sluchátka od německého specialisty na studiovou techniku mají velmi dynamický a působivý zvuk, který lze navíc upravit podle individuálního sluchu uživatele. Tuto vlastnost mají díky spolupráci se společností specializující se na vývoj technologií pro naslouchátka ve zdravotnickém průmyslu. Uživatel si poslechovou zkouškou sám určí, která frekvenční pásma vnímá silněji a která naopak méně. Po absolvování tohoto osobního testu sluchu je upraven ekvalizér sluchátek tak, že zdůrazní frekvence, v nichž má uživatel sluchový propad a naopak. Sluchátka s rozhraním Bluetooth 5.2 hrají na jedno nabití až 14 hodin a využívají nejnovější audio kodeky Qualcomm® aptX™ Adaptive a AAC.  
Cena: 3 400 Kč

Proti chrápání, pro klidný spánek i lepší usínání – Bose SleepBuds II
Druhá generace speciálních aktivních špuntů do uší pro klidný spánek pomáhají potlačit hluk ulice i chrápání partnera. Kromě toho pomáhají při dlouhodobých problémech s usínáním. K tomu všemu využívají technologii „Noise masking“ založenou na psychologii lidského vnímání, která přehrává do uší speciálně navržené a testované zvuky. Vnější ruchy jsou tak potlačeny jiným, bližším tichým zvukem, který pomáhá utlumit nežádoucí mozkovou aktivitu. Jsou velmi malé a spolu s miniaturními vyjímatelnými reproduktorky se vejdou do uší tak, že nepřekážejí ani při spaní na boku.
Cena: 6 990 Kč

Gramogon Elac Miracord 60 – zástupce ikonické řady gramogonů
Skvělý dárek pro muže a současně designový doplněk domácnosti - gramofon ikonické řady Miracord, kterou představil Elac světu již v roce 1947. Masivní základnu vyrobenou z jednoho kusu desky doplňují eloxované hliníkové bočnice a celkový dojem podtrhuje vysoce lesklý kvalitní lak. Gramofon je osazen masivním talířem vyrobeným z 22 mm silného tlakově litého hliníku s hranou zkosenou diamantem. Veškerou nežádoucí rezonanci talíře eliminuje integrované gumové tlumení. Flexibilitu při výběru přenosky umožňuje lehké rameno z uhlíkových vláken uložené na kardanovém ložisku.
Cena: 27 000 Kč

Bose SoundLink Revolve+ II – intenzivní přenosný a všesměrový zvuk
Bluetooth reproduktor s velmi intenzivním zvukem, který snadno a působivě ozvučí pokoj i vnitřní či outdoorovou party. Jeho velkou výhodou je speciální provedení zajišťující šíření zvuku do všech stran, takže jeho zvuk je stejně kvalitně slyšet po celé místnosti. Díky závitu vestavěném v jeho dnu ho můžete při party instalovat také na fotografický stojan. Revolve+ zajistí adekvátní hlasitost a je odolný proti postříkání vodou. Velmi praktická je také možnost zapojit pomocí aplikace dva libovolné reproduktory Bose SoundLink v rámci dosahu Bluetooth do jednoho celku a vytvořit plnohodnotný stereo zvuk.
Cena: 8 290 Kč

Bose TV Speaker – malý soundbar, který zlepší zvuk vašeho televizoru
Rozměrově malý reproduktor optimalizovaný pro instalaci k televizoru s překvapivě hutným zvukem a výraznými basy. Jeho dva krajní reproduktory jsou namířeny do stran a vytvářejí výrazný stereo efekt a střední měnič je nastaven tak, aby zdůraznil frekvence lidské řeči a zvýšil tak její srozumitelnost. Na tomto svém nejmenším soundbaru Bose demonstruje dlouholeté know-how při návrhu malých audio systémů s velkým zvukem. Díky jeho vlastnostem a integrovanému rozhraní Bluetooth ho lze snadno využít také k reprodukci hudby. V případě potřeby lze kabelem navíc připojit samostatný subwoofer.
Cena: 7 690 Kč