Unikátní kancelářský komplex Palmovka Open Park zvítězil v soutěži Nejlepší z realit

Administrativní projekt Palmovka Open Park získal prestižní ocenění českého realitního trhu „Nejlepší z realit – Best of Realty“ v kategorii Nové administrativní projekty. Porotci soutěže ohodnotili architekturu, komerční úspěch a přínos projektu pro lokalitu nejen z důvodu nepopiratelného komerčního úspěchu, ale i s ohledem na celkové zlepšení občanského prostředí v rámci Palmovky. V hodnocení porota také vyzdvihla, že výjimečnost projektu spočívá zejména v citlivém zakomponování historických industriálních prvků do velkoryse pojaté moderní architektury. Ceny byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru v pražském Kongresovém centru ČNB.

„Jsme velmi rádi, že náš projekt Palmovka Open Park zaujal odbornou porotu a ocenění si velmi vážíme, už jenom z toho důvodu, že se jedná o první nebytový komerční projekt naší společnosti. Je pro nás také důležité, že takto přispíváme k rozvoji Palmovky, kde má také sídlo Skupina Metrostav. Vybudovali jsme špičkové kanceláře, které s sebou navíc přinášejí obchody bistro a další služby. A v neposlední řadě také pohodlný průchod od stanice metra k Vltavě a dále do této dynamicky se rozvíjející lokality,“ prozrazuje Ondřej Buršík, generální ředitel společnosti Metrostav Development.

Administrativní projekt Palmovka Open Park  nedaleko stanice metra Palmovka prošel nedávno kompletní kolaudací. Již nyní je téměř plně obsazen, a to exkluzivní skladbou nájemců. Nabízí totiž architektonicky unikátní prostory, špičkové zpracování za použití materiálů vysokého standardu a flexibilní využití. Většina kanceláří i dalších prostor celkově na 25 500 m² je již úspěšně pronajata a s posledními zájemci se jedná. Nový komplex láká zejména citlivou kombinací moderní architektury a historie. Jeho součástí je také unikátní revitalizovaná tovární hala původní strojírny Horák a Hlava, která je kulturní památkou.

Palmovka Open Park nabízí špičkové kanceláře s vysokými nároky na pracovní prostředí a životní styl. Projekt poskytuje nájemcům flexibilní a efektivně využitelné prostory s možností kombinovat otevřený prostor s klasicky uzavřenými kancelářskými jednotkami. Jsou zde k dispozici prostorné střešní terasy se zelení a krásným výhledem na Pražský hrad, které lze využívat k neformálním jednáním či relaxaci. V historické hale mohou zaměstnanci využít služby bistra a v celém komplexu najdou široké portfolio služeb.

Projekt Palmovka Open Park vkusně snoubí současnou architekturu s tradiční revitalizovanou halou bývalé strojírenské firmy Horák a Hlava. Nabízí tak nevšední spojení nových administrativních budov s kulturní památkou. Patřičný komfort nájemcům zajistí použití materiálů vysokého standardu, stejně tak využití moderních technologií s dopadem na úsporný provoz budovy. Projekt splňuje certifikaci BREEAM EXCELLENT, v rámci které musí budovy splňovat přísná kritéria s důrazem na trvalou udržitelnost, úspornost a šetrnost k životnímu prostředí. Zodpovědný vztah k přírodě a životnímu prostředí je jednou ze základních hodnot společnosti Metrostav Development, která za dobu své existence dokončila a úspěšně předala do užívání více než 2 000 bytů v desítce projektů a řadu administrativních budov.

V objektu Palmovka Open Park je také od května tohoto roku otevřen showroom,  kde se mohou potenciální nájemci informovat o podrobnostech týkajících se celého projektu, nabízeného standardu, podmínek pronájmu a také získat informace týkající se této lokality.

Další informace najdete na: http://www.palmovkaopenpark.cz/ .