Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Unikátní zlatá medaile vydražena za 1.450.000 Kč

14. 09 2012 | Národní Pokladnice, přední distributor pamětních mincí a medailí na českém trhu, uspořádala ve spolupráci s největším českým obchodním portálem Aukro.cz charitativní aukci unikátní zlaté kilogramové medaile Zlatá bula sicilská, která je jediným exemplářem na celém světě. Medaile byla během pětidenní internetové aukce vydražena za celých 1.450.000 Kč. 

„Národní Pokladnice věnuje 100.000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě, kde bude využita pro nákup přístroje určeného předčasně narozeným dětem na jednotce intenzivní péče,“ uvádí Libor Veselý, ředitel Národní Pokladnice.

Darovaná částka bude určena na nákup speciálního přístroje Infant Flow SiPAP, který umožňuje snížit dlouhodobé postižení plic u nedonošených dětí, které vyžadují podporu dýchání. Tento přístroj dovoluje dětem zachovat jejich spontánní dechovou aktivitu a podporovat funkce plic.
 
„Symbolikou Zlaté buly sicilské je péče o naši zemi, doufáme a věříme, že charitativní projekt pomůže i nám ve správné péči o novorozence, kteří jsou základem naší země,“ uvedl Doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc., ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě.
 
Více informací o celém projektu a vstupu do aukce naleznete na www.zlatabula-aukce.cz
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO