V Business & Professional Women CR si naplňuji svoji ženskou potřebu sdílení

Veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR (BPWCR) propojuje aktivní ženy s cílem podpořit ekonomickou nezávislost žen. Členkám a členům umožňuje zapojit se a přispět k pozitivní změně ve společnosti. Celoročně vede kampaň za #rovnéplaty, medializuje ženské vzory, organizuje odbornou konferenci Equal Pay Day, mentoringové programy, podporuje téma postavení a vlivu žen ve společnosti. Tvoří a realizuje projekty na podporu rozvoje žen a využití jejich potenciálu.

O tom, co členství v BPWCR přináší, píše členka Hana Müllerová, podnikatelka v oboru content marketingu a majitelka firmy Baby Office.

Když jsem před 10 lety hledala podporu pro svůj nový projekt Baby Office, našla jsem Business and Professional Women CR, organizaci pro ženy, které se chtějí posouvat kupředu a naplno využívat svůj potenciál. Stala jsem se členkou a začala se postupně zapojovat do řady aktivit.

Stěžejním projektem této neziskové organizace je každoročně Equal Pay Day, pracovně zážitková akce, jejíž 13. ročník se v Clarion Congress Hotel Prague uskuteční 8. a 9. dubna. Neděle 10. dubna pak patří online mentoringu.

Proč si nenechám ujít Equal Pay Day? 

Na akci vždy hledám a nacházím nové impulsy k seberozvoji, potkávám staré i nové známé a vždycky se i příjemně pobavím a správně naladím. Nadšení, radost a pozitivní energie mají pokaždé ohromnou sílu.

Také mě těší, že náš Baby Office přispívá k celkové přátelské atmosféře. Stalo totiž již dobrou tradicí, že zajišťujeme na akci dětský koutek Rossmánek. Hlídáme děti, aby si maminky mohly akci v klidu užít.

Equal Pay Day není jediná akce, kterou BPWCR pořádá

Práce kolem konference je nepředstavitelná. Tým BPWCR na ní pracuje v podstatě celý rok. Pro členky a dobrovolnice vše začíná několik měsíců před akcí. Pomáháme při šíření informací o akci, sdílíme posty na sociálních sítích a netrpělivě vyhlížíme novinky, ať už nové tváře mezi mentorkami, témata konference i perličky ze zákulisí.

Jednou měsíčně se setkáváme v Kavárně, teď většinou on-line. Do kavárny může přijít kdokoliv, koho zajímají témata rovnosti žen, ale i rozvoje podnikání a profesionálního růstu. Jednou za měsíc se koná networkingový oběd. Ten je vždy fyzický, u dobrého jídla se potkáme se zajímavým hostem, získáme nové kontakty a podněty.

Kromě toho má BPW řadu skvělých projektů, na kterých mohou členky participovat. Já jsem se loni zapojila do dvou. Projekt Anchors for the Future měl za cíl vyvinout hru pro dívky s mezinárodním týmem. Druhý, menší projekt byl zaměřený na sdílení zkušeností napříč evropskými městy a umožnil mi navštívit krásné město Wroclaw.

Dalších projektů a možností spolupráce je celá řada a já se moc těším na další výzvy, inspirace a setkání. Ale teď už se připravuji na dubnový Equal Pay Day.

13. ročník Equal Pay Day bude jako obvykle nabitý pozitivní energií, která všem účastnicím a účastníkům přinese mnoho nových impulsů, setkání a kontaktů. Pokud u toho nechcete chybět, stačí si pořídit vstupenku – a je jen na vás, jestli na všechny 3 dny, nebo „jen“ na páteční konferenci či na mentoring.